Joga dla dzieci i ich dorosłych – recenzja

 

Tytuł: ,,Joga dla dzieci i ich dorosłych”

Autor: Katherine Priore Ghannam

Ilustracje:  Tanya Emelyanova

Tłumaczenie: Anna Czechowska, Magdalena Stonawska

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu , dla rodziców 

Ocena ogólna:  wybitna

 

 

Recenzja:

Zdolność wyciszenia się, pewność siebie oraz ufanie sobie nawzajem to bardzo pożądane umiejętności i cechy, których można się jednak nauczyć. Korzystając ze starożytnej wiedzy o jodze, istnieje możliwość zdobycia narzędzi, które przybliżą nas do wyznaczonego celu, ale przede wszystkim przez wspólną praktykę, zbliżą do siebie członków rodziny i będą miłą oraz ciekawą rozrywką.

 

Pisałam już jakiś czas temu o jednej książce o jodze, ale będąc szczerą – nie powaliła mnie w zupełności na kolana. Wytknęłam jej parę niedoskonałości i zamknęłam temat.

 

W przypadku ,,Joga dla dzieci i ich dorosłych” autorki i zarazem nauczycielki Katherine’y Priote Ghannam mam zupełnie inne wrażenia. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to najbardziej udana książka tego typu dla rodziców, którzy pragną zaszczepić w swoich dzieciach miłość do jogi, ale i jednocześnie – którzy sami potrzebują solidnej podstawy wprowadzającej.

 

 

 

 

 

Jest to bowiem pozycja z której skorzystają zarówno te osoby dotychczas niemające nic wspólnego ani z ,,mindfulness” ani z jogą jak i osoby praktykujące jogę samodzielnie, ale bez pomysłu na pracę z dziećmi.

 

Książka podzielona jest na 14 rozdziałów, z których pierwsze dwa wraz ze wstępem to bardzo przyzwoicie wyłożona teoria, z której dowiemy się o atutach wprowadzenia jogi i ćwiczeń ,,mindfulness” do codziennego życia. Uzupełnimy także wiedzę dotyczącą podziału aktywności według wieku dziecka, mnogości miejsc w których można ją praktykować oraz zostaniemy uświadomieni na temat bezpieczeństwa, które jest niezbędne podczas tego rodzaju aktywności.

 

Najprzyjemniejsze rozpoczyna się od rozdziału trzeciego, czyli praktyka! Początkowo mamy zestaw czytelnie (krok po kroku) wytłumaczonych ćwiczeń oddechowych. Podzielono je na kategorie w zależności od wieku dziecku, ale również przez wzgląd na ich właściwości. Jedna zabawa będzie miała efekt kojący, inna uwolni energię oraz przygotuje na kolejne ćwiczenia. 

 

Autorka na wielu stronach umieszcza także wskazówki, które jeszcze bardziej ułatwiają i urozmaicają pracę z tą książką. 

 

 

 

 

Kolejno możemy poznać podstawowe pozycje jogi, które oprócz – ponownie, bardzo skrupulatnych opisów, uzupełnione zostały o ilustracje z dziećmi, które je wykonują. W tym przypadku również został oznaczony preferowany wiek małych praktykantów jogi oraz efekt ćwiczenia. 

 

,,Joga dla dzieci i ich dorosłych” ma prowadzić do umiejętności tworzenia zestawów spójnych ćwiczeń, które będą niosły określony efekt. W zależności od pory dnia ich wykonywania, powinny działać na dziecko relaksująco lub pobudzająco. 

 

Jestem przekonana, że ta pięknie wydana książka sprawdzi się w każdym domu, w którym docenia się pracę nad sobą już od najmłodszych lat. Nie ma wątpliwości, że praktykowanie jogi niesie ze sobą wiele korzyści, a przy okazji stwarza możliwość zacieśnienia więzi między rodzicami i dzieckiem i lepszego, wzajemnego poznawania się. 

 

Polecam dla rodziców dzieci od 2 do 12 lat. 

Link do strony Wydawnictwa: https://cojanato.pl/produkt/joga-dla-dzieci-i-ich-doroslych/

 

 

 

Poprzedni wpis
Od mikmaka do zazuli. Atlas regionalizmów dla dzieci – recenzja
Następny wpis
Elegantki, trucicielki i inne ziółka. Zwariowany atlas roślin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja