Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi – recenzja premierowa!

Tytuł: Dusia i Psinek – Świnek. Nikt się nie boi

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Marta Kurczewska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna 

 

Recenzja:

Czasami nawet najbardziej niepozorny strach spod łóżka może okazać się dużym zmartwieniem, jeżeli nic o nim nie wiemy. Kiedy tylko słychać jakieś dziwne, nocne hałasy, za nic nie można usnąć.

,,Dusia i Psinek – Świnek. Nikt się nie boi” to nowość od uzdolnionego duetu; autorki Justyny Bednarek i ilustratorki Marty Kurczewskiej.

Książka należy do serii o małej dziewczynce Dusi i jej pluszowej maskotce Psinku – Świnku. Łącznie zostały wydane w ramach tego cyklu 3 pozycje. O jednej z nich, czyli ,,Dusia i Psinek – Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu pisałam już jakiś czas temu.

,,Dusia i Psinek – Świnek. Nikt się nie boi” rozpoczyna się od cowieczornego rytuału czytania książek. Dusia postanawia tego dnia, że chciałaby usłyszeć jakąś straszną historię. W domu nie ma jednak takich lektur, ponieważ do tej pory dziewczynka lubiła tylko bezpieczne opowieści bez dreszczyku emocji.

Tata Dusi postanawia jednak sam wymyślić dla niej bajkę i opowiedzieć ją, na bohatera wybierając Zielonego Potwora. Początkowo dziewczynka niczego się nie boi, ale kiedy zostaje sama, zaczyna mieć pewne obawy.

Nie pomaga także kolejny dzień w przedszkolu, w którym pojawia się nowa pani z dziwnym balonikiem na czole.

Dopiero kolejne sploty akcji pozwalają lepiej poznać Zielonego Potwora i wyjaśnić zarówno Dusi jak i czytelnikowi, że to, co czasami wydaje nam się straszne, często jest zupełnie niegroźne.

,,Dusia i Psinek – Świnek. Nikt się nie boi” w bardzo mądry sposób pomaga dzieciom w oswajaniu strachu. Tłumaczy, że jeżeli czegoś się obawiamy, najlepszym sposobem będzie z pomocą dorosłych i przyjaciół poznać i wspólnie się z tym czymś zmierzyć.

Czasami także rzeczy lub istoty, których się boimy, mogą odczuwać strach. W książce jest to Zielony Potwór, ale w rzeczywistości mogą to być owady czy zwierzęta. Autorka podkreśla jakie to ważne, żeby o tym pamiętać.

,,Dusia i Psinek – Świnek. Nikt się nie boi” wyróżnia się spośród wielu książek dla przedszkolaków ciepłymi i zarazem pełnymi życia i energii ilustracjami. Różne tekstury, których używa artystka, wspaniale oddziałują na dziecięcą wyobraźnię.

Polecam zarówno tę książkę, jak i całą serię dzieciom od 4. roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/dusia-i-psinek-swinek-nikt-sie-nie-boi/2663/ksiazka.html#.XMCwqJMzZE4


Poprzedni wpis
Jane, lis i ja – recenzja
Następny wpis
Turlututu. W Krainie Ogra – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, 2019, Dusia, Dusia i Psinek – Świnek. Nikt się nie boi, jak przezwyciężyć strach, Justyna Bednarek, książki dla dzieci o strachu, książki o strachu, Marta Kurczewska, Nasza Księgarnia, Nikt się nie boi, oswajanie strachu, potwór, potwory, premiera, Psinek - Świnek, recenzje książek dla dzieci, strach, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja