fbpx

Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców – recenzja

Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców – recenzja

Tytuł: ,,Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców

Autor: Selwyn E. Phipps

Ilustracje: Harry i Zanna Goldhawk, Helen Dardik

Tłumaczenie: Paulina Lubowiecka

Wydawnictwo: K. E. Liber

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

 

Recenzja:

Jestem przekonana, że większość małych dziewczynek i przynajmniej część małych chłopców w wieku przedszkolnym lub z pierwszych klas szkoły podstawowej przechodzi etap fascynacji jednorożcami.

Co więcej, mam wrażenie, że ostatnio moda na te magiczne stworzenia jeszcze się powiększyła.

 

Czy to właśnie przez wzgląd na sentyment czy przez chęć nadążania za obecnymi trendami, postanowiłam sięgnąć po ,,Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców”.

 

 

 

 

Książka już po samej okładce zapowiada się bardzo obiecująco – gruba oprawa, błyszczące złote litery oraz interesująca ilustracja to dopiero wstęp do świata jednorożców.

 

Narratorem poradnika jest Selwyn E. Phipps – nie kto inny jak sam autor. W książce określa się mianem 101-ego prezesa Stowarzyszenia Magicznych Jednorożców, chociaż wygląda na to, że w rzeczywistości… wcale nie istnieje. Podejrzewam, że Selwyn E. Phipps to po prostu jego pseudonim.

 

Poradnik, który napisał, to cała jego wiedza na temat jednorożców, zebrana w jednym miejscu. Można dowiedzieć się z niego , że te zwierzęta dzielimy na 7 podstawowych rodzajów. Mieszkają one na całym świecie (w środku umieszczona jest także mapa), a każdą z grup cechują inne umiejętności, wygląd, usposobienie i związane są z nimi różne historie.

 

 

 

 

 

 

,,Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców” to także wiele opowieści o tych niezwykłych istotach, które może nie są zbyt ambitne – to raczej krótkie opowiastki, ale dla prawdziwych fanów jednorożców, nie będzie to żadną przeszkodzą.

 

Poza tym z książki możemy dowiedzieć się czym żywią się jednorożce, z jakimi symbolami są związane, jak się z nimi porozumiewać oraz jak je tropić.

 

Dodatkowo można zrobić test na własnego patrona – jednorożca i dołączyć do stowarzyszenia! Na kilku stronach znajdują się instrukcje jak to zrobić. Ja już to zrobiłam:

 

 

 

 

 

 

Polecam ,,Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców” wszystkim młodym czytelnikom, którzy lubią dać ponieść się fantazji, posłuchać o czasach, kiedy jeszcze świat był pełen magii oraz tym, którzy uważają, że wiara ma moc sprawczą!

 

To ładnie wydana książka dla dzieci, która przyniesie im wiele radości i będzie źródłem inspiracji do odnalezienia własnego jednorożca 😉

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment