Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy – recenzja premierowa!

Tytuł: ,,Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”

Autor: Izabela Michta

Ilustracje: Anna Gensler

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Pamiętam dobrze, kiedy w 2013 roku media obiegła informacja, że 5-letni Kuba uratował życie swojej mamy. W 2017 roku najpierw w lipcu, dziewięciolatek zadzwonił po pogotowie, kiedy jego mama nie mogła się obudzić, a następnie w październiku 3-letni Krystian, mimo bardzo młodego wieku, wiedział co należy robić w sytuacji, kiedy jego rodzic jest nieprzytomny.

 

To tylko kilka przykładów, kiedy dzieci dzięki znajomości podstawowych zasad pierwszej pomocy uratowały swoich bliskich.

 

,,Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy” jest książką bardzo ważną, bo nauka reagowania na niebezpieczne sytuacje może odmienić los wielu osób.

 

 

Na rynku jest całkiem sporo folderów, zeszytów z instrukcjami a nawet mini historii, które próbują opisać poszczególne kroki działania. Żadna z nich nie jest jednak tak estetyczna i napisana tak przejrzyście i zrozumiale jak ,,Łukasz ratuje misia”.

 

Jej głównym bohaterem jest mały chłopiec, którego w odpowiedzi na nudę mama zabiera na spacer. Kiedy wchodzą do lodziarni, dostrzegają spore zamieszanie. Mama Łukasza reaguje natychmiast i udziela pierwszej pomocy leżącemu na podłodze staruszkowi.

 

Chłopiec z przejęciem obserwuje co się dzieje, ale nie przeszkadza i cierpliwie czeka, aż mama pomoże nieznajomemu. Kobieta wydaje odpowiednie polecenia obserwującym i za chwilę przyjeżdża karetka.

 

W domu mama z Łukaszem rozmawia na temat tego, co wydarzyło się w lodziarni i na przykładzie misia, pokazuje synkowi w jaki sposób uratowała starszego pana.

 

 

 

 

Książka ,,Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy” mimo tego, że autorka zawarła w niej trudne tematy, podchodzi do sceny zasłabnięcia mężczyzny w sposób bardzo subtelny. Mama ciągle jest na wyciągnięcie ręki dziecka, wydaje się być spokojna i opanowana, a na ostatniej stronie widzimy uśmiechniętego i w dobrym zdrowiu starszego pana, który wyszedł już ze szpitala.

 

Lektura tej pozycji na pewno będzie emocjonalna dla malucha, ale istotnym jest, żeby zapamiętał on, jak potrzebna jest umiejętność pomagania innym.

 

 

 

Inną ważną książką, która ukazała się dzięki Wydawnictwu Dwukropek jest ,,Gdy Pola się zgubi”, uwrażliwiająca maluchy na to, jak zachować się, kiedy oddalą się od rodziców. Link do jej recenzji znajdziecie tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/06/04/gdy-pola-sie-zgubi-recenzja/

 

Polecam ,,Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy” dla dzieci już od 3-ego roku życia. To jedna z nielicznych książek, które można określić mianem obowiązkowych w domowej biblioteczce.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/lukasz-ratuje-misia-czyli-jak-udzielac-pierwszej-pomocy/

 

 

Poprzedni wpis
Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2019, Anna Gensler, chłopiec, Dwukropek, Izabela Michta, książki dla dzieci, książki dla dzieci o pierwszej pomocy, literatura dziecięca, Łukasz, Łukasz ratuje misia, Łukasz ratuje misia czyli jak udzielać pierwszej pomocy, miś, nauka pierwszej pomocy, numer alarmowy, pierwsza pomoc, pogotowie, premiera książkowa, recenzje książek dla dzieci, resuscytacja, ważne książki dla dzieci, Wydawnictwo Dwukropek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja