Mysi Domek. Sam i Julia w teatrze – recenzja

Tytuł: ,,Mysi Domek. Sam i Julia w teatrze

Autor: Karina Schaapman

Ilustracje: Karina Schaapman

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2013

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Sam i Julia to myszki, które bardzo się od siebie różnią. Sam jest nieśmiały i ma bardzo dużą rodzinę. Julia ma tylko mamę i jest odważna i ciekawa świata. Razem świetnie się uzupełniają. Łączy je jednak coś szczególnego – mieszkają w tym samym domu. Wielkim, prawie 100 pokojowym budynku, zbudowanym przez autorkę – Karinę Schaapman.

 

,,Mysi Domek. Sam i Julia w teatrze” to książka, która powstała dzięki realnie istniejącej makiecie. Do tej pory wydano 5 książek plus dwie kartonówki, których akcja rozgrywa się w omawianym domku.

 

Duńska seria zyskała popularność m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rosji, Brazylii czy Australii.

 

 

,,Mysi Domek. Sam i Julia w teatrze” to zbiór 17 opowiadań, które nie tylko dotyczą wizyty na spektaklu, ale również poruszają inne tematy. Są ze sobą powiązane dramaturgiczne i fabuła kolejnych wynika z tego, co już się wydarzyło.

 

W opisanych historiach jest mowa o spędzaniu wolnego czasu przez myszki, ich zabawie. O tym, jak pomagają mamie Sama wykąpać młodsze rodzeństwo czy o tym, jak Julia odkrywa niezwykłe atelier malarza.

 

Autorka jednak nie boi się także pisać o rzeczach trudnych. W książce pojawia się wątek śmierci dziadka Sama, który zostaje zgrabnie odczarowany przez wspólne malowanie trumny staruszka w rzeczy, które lubił za życia.

 

Jest także rozdział o złamanej łapce Julii i jej krótkim pobycie w szpitalu.

 

 

 

 

 

Wisienką tej książki jest środkowa rozkładówka, która składa się ze złączonych 4 stron, i przedstawia moment wielkiego występu Sama na deskach teatru. Julia jako widz doświadcza pierwszy raz pobytu w takim miejscu. Jest podekscytowana i w pewnym momencie ratuje nawet spektakl przed niepowodzeniem.

 

W książce jest także kilka rozdziałów, dzięki którym doskonale widać z jaką precyzją i niesamowitą dbałością o detale została wykonana scenografia do zdjęć. We fragmencie ,,Tata badacz” widać ogromną kolekcję muszelek czy mini słoiczków,  a w ,,Szmaciarzu” mnóstwo mini materiałów i kawałków makulatury.

 

Mysi Domek to także miejsce spotkań wielu kultur i różnorodnych tradycji. Sąsiadami Sama i Julii są np. Mo i Fatima, którzy obchodzą Ramadan, a ich mama chodzi w chustce na głowie. Takie wątki uczą dzieci tolerancji i uwrażliwiania na innych ludzi bez względu na ich pochodzenie.

 

 

 

 

,,Mysi Domek. Sam i Julia w teatrze” nie zawiera wiele tekstu. Opisuje przygody myszek bardzo prostymi słowami, zrozumiałymi nawet dla najmłodszych słuchaczy. Ogromną zaletą książki są także bardzo szczegółowe zdjęcia pokojów, które zajmą dzieci na wiele chwil.

 

Polecam tę książkę dla czytelników już od 1-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/823/Mysi-domek–Sam-i-Julia-w-teatrze

Międzynarodowa strona Mysiego Domku: http://www.themousemansion.com/

 

 

Poprzedni wpis
Dziewczęta myślą o wszystkim – recenzja
Następny wpis
Bajkołapek na dobranoc – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja