fbpx

Baśnie od Wydawnictwa SBM – recenzja

Baśnie od Wydawnictwa SBM – recenzja

 

 

Kto w miarę regularnie śledzi bloga, ten doskonale wie o mojej ogromnej fascynacji baśniami. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok tych dwóch pozycji od Wydawnictwa SBM.

 

Zarówno ,,Baśnie i legendy polskie”, jak i ,,Baśnie świata” to prawie 200 stronicowe pozycje, pięknie zilustrowane i wydane.

 

Za oprawę graficzną pierwszej odpowiada Anna Gensler i szczerze przyznam, że jestem zauroczona jej twórczością.

 

 

 

Tytuł: ,,Baśnie i legendy polskie”

Autor: zbiorowy

Ilustracje: Anna Gensler

Wydawnictwo: SBM

Rok wydania: 2017

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W ,,Baśniach i legendach polskich” znajdziemy 35 historii, począwszy od tych najbardziej znanych jak ,,Smok Wawelski”, ,,Królewna Wanda”, ,,Wars i Sawa” czy ,,Szewczyk Dratewka”, po takie o których można usłyszeć dużo rzadziej jak ,,Stopka królowej Jadwigi”, ,,Toruńskie pierniki”, ,,Morskie Oko”, ,,Madejowe łoże”, ,,Lwy gdańskie” czy ,,Skarby w Tenczynie”.

 

Różnorodność wybranych tekstów oraz sposób ich opowiadania gwarantuje przyjemną i nie nużącą lekturę. Jestem przekonana, że nawet czytelnik całkiem dobrze zaznajomiony z polskimi legendami, odkryje w tej książce coś, co go pozytywnie zaskoczy.

 

Link do strony wydawnictwa: http://wydawnictwosbm.pl/ksiazka/basnie-i-legedy-polskie-978-83-8059-387-9

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: ,,Baśnie świata”

Autor: zbiorowy

Ilustracje: Ilona Brydak

Wydawnictwo: SBM

Rok wydania: 2017

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Drugą pozycją z tej serii są ,,Baśnie świata”. Za oprawę graficzną tej książki odpowiedzialna jest Ilona Brydak. Ta artystka miała nieco trudniejsze zadanie, ponieważ musiała ujednolić charakter ilustracji, żeby odpowiadały historiom z różnych krajów i kultur.

 

W książce znajduje się 29 baśni z około 20 miejsc świata, w tym z Włoch, Afryki, Malty, Chin, Japonii, Kolumbii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Bułgarii, Szkocji, Walii, Mongolii, Rumunii, Nowej Gwinei, Ameryki Południowej, Irlandii, Gruzji czy Australii.

 

Większość z nich jest mało popularna, ale można również przeczytać historie powszechnie znane jak np. ,,Ali Baba i czterdziestu rozbójników”, ,,Szeherezada”, ,,Opowieść o Sindbadzie żeglarzu” czy ,,Magiczna lampa Aladyna”.

 

Wszystkie opowieści napisane są w sposób przystępny dla czytelników powyżej 6-ego roku życia. Zrezygnowano w nich z części drastycznych, przynależnych tradycyjnym baśniom. W ich treściach przekazywane są ważne cechy oraz postawy kojarzące się z pozytywnymi bohaterami.

 

Link do strony wydawnictwa: http://wydawnictwosbm.pl/ksiazka/basnie-swiata-978-83-8059-386-2

 

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--