Moja supermoc – recenzja

Tytuł: Moja supermoc. Uważność i spokój żabki

Autor: Eline Snel, (Marie – Agnes Gaudrat)

Ilustracje:  Marc Boutavant

Tłumaczenie: Blanka Łyszkowska

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Eline Snel jest holenderską terapeutką, która opracowała metodę medytacji dla najmłodszych. Jest inicjatorem oraz twórcą Akademii Nauczania Uważności w Holandii. Prowadzi różnego rodzaju kursy dla dzieci oraz dorosłych, mające na celu zwiększenie świadomości oraz zachowanie równowagi wewnętrznej.

 

W Polsce wiele osób może ją kojarzyć z książki ,,Uważność i spokój żabki”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa CoJaNaTo? w 2015 roku.

Trzy lata później po raz kolejny można czerpać z wiedzy Eline Snel dzięki nowości ,,Moja supermoc”, która jest kontynuacją i rozszerzeniem metody terapeutki.

 

 

 

Ta pozycja przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 10 lat, a wypełniają ją zabawy oraz ćwiczenia, których genezę można odnaleźć w jodze. W środku znajdziemy także ciekawe historie fabularne, gry, zadania do wykonania, plakat, naklejki oraz wiele innych. W ramach książki można także pobrać nagrania z ćwiczeniami audio.

 

Na początek należy się jednak zastanowić czym jest uważność.

Teoretycznie nie istnieje takie słowo w języku polskim. Istnieje za to przymiotnik uważny. Co on oznacza? Według słownika języka polskiego PWN, to ktoś odznaczający się zdolnością uważania. Uważny to także ktoś czujny, ostrożny, spostrzegawczy lub skupiony.

 

Wydaje mi się, że ten ostatni synonim jest najbardziej trafny. Uważność to nic innego, jak umiejętność bycia skupionym. Współcześnie wielu dzieciom bardzo trudno osiągnąć ten stan. Atakuje ich zbyt wiele bodźców, które nie pozwalają się wyciszyć oraz pobyć sam na sam ze swoimi myślami.

 

 

 

,,Moja supermoc” za pomocą zestawu odpowiednich ćwiczeń, przybliża dzieci do bycia jednocześnie spokojnym, ale i zaangażowanym.

 

W tytule pojawia się także takie słowo jak mindfulness, które stosuje się wymiennie ze słowem uważność. Jednak to angielskie wyrażenie częściej utożsamia się z procesem nauki koncentracji na konkretnych bodźcach, nie rozpraszania się oraz skuteczniejszej nauki. Poza tym stosowanie tej praktyki sprzyja dobremu samopoczuciu oraz przysługuje się poprawie zdrowia.

 

Szczęście można uzyskać ciesząc się obecnie przeżywaną chwilą. Podobnie jak żaba, która po prostu jest. Nie gdyba, tylko czerpie radość z teraźniejszości.

 

 

 

 

Medytacja ma swoje podłoże także w odpowiednim oddechu. Autorka umieszcza w książce chociażby piękną bajkę o lwie, która ilustruje wagę odpowiedniego oddychania. Zachęca także do dbania nie tylko o potrzeby ducha, ale również o ciało, które w dobrej formie, będzie nam lepiej służyć.

 

W ,,Moja supermoc” znajdziemy także piosenkę oraz karty motywacyjne. Dzieci będą się ćwiczyć w odkrywaniu świata za pomocą zmysłów. Wykorzystają do tego gotowanie czy słuchanie dźwięków z nagrania.

 

Książka daje także możliwość do ćwiczenia się w rozpoznawaniu emocji. Podkreśla prawo do bycia wściekłym oraz uczy radzić sobie ze złością.

 

,,Moja supermoc” gwarantuje wielogodzinną zabawę z dzieckiem oraz przede wszystkim ćwiczenia i zadania, które mają mu pomóc być szczęśliwszym. Jeżeli istnieje metoda, żeby uspokoić malucha i dać mu narzędzia do radzenia sobie w różnych sytuacjach, to znajduje się ona właśnie w tej książce.

 

Link do strony wydawnictwa: https://cojanato.pl/produkt/moja-supermoc/

 

 

Poprzedni wpis
Tajemnica zamku – recenzja premierowa!
Następny wpis
Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości – recenzja
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2018, Blanka Łyszkowska, blog o książkach, CoJaNaTo, ćwiczenia, Eline Snel, emocje, gry i zabawy mindfulness, historie, joga, joga dla dzieci, książka dla dzieci, książka do pracy z dziećmi, Marc Boutavant, Marie - Agnes Gaudrat, Moja supermoc, Moja supermoc. Uważność i spokój żabki, radzenie sobie z emocjami, recenzje książek dla dzieci, spokój, uważność, ważność i spokój żabki, wyciszenie, Wydawnictwo CoJaNaTo

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja