fbpx

Bordek i Stelka – recenzje

Bordek i Stelka – recenzje

 

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o dwóch książkach autorki Agnieszki Strzałki. Obserwując piękny profil na Instagramie – https://www.instagram.com/kreabajka/, trafiłam na jej twórczość. Zauroczyły mnie słowa w jakich opowiada o tym co czuje pisząc, dlaczego pisze oraz jak zaczęła się jej przygoda z książkami dla dzieci.

 

 

 

 

Tytuł: ,,Bordek”

Autor: Agnieszka Strzałka

Ilustracje: Ewelina Świąder

Wydawca: StrzałMar Marcin Strzałka

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Chciałabym zacząć od jej najnowszej książki ,,Bordek”, sympatycznej historii w której pierwsze skrzypce gra szczeniak rasy border collie. Te psy szczególnie słyną z wysokiej inteligencji, potrzeby zabawy oraz interakcji z właścicielem. Jako wielka miłośniczka futrzaków, z przyjemnością sięgnęłam po ten tytuł.

 

Tytułowy Bordek okazał się niezłym łobuziakiem, nie ma w tym jednak nic dziwnego. Autorka dokładnie tłumaczy jego zachowanie, ucząc tym samym dzieci rozumienia sposobu myślenia czworonoga.

 

Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy piesek pojawia się w domu. Dla wszystkich jest to coś nowego. Zarówno rezydenci muszą przyzwyczaić się do nowego lokatora, jak i Bordek musi nauczyć się funkcjonować w nowym otoczeniu.

Nie zawsze jest jednak łatwo. Piesek wymaga mnóstwo cierpliwości i nauki. Bardzo mi się jednak podoba, że opiekunowie Bordka nie karzą go za przewinienia, ale cierpliwie czekają na jego poprawę.

 

To wspaniała książeczka, która nie tylko przygotuje malucha na pojawienie się pieska w domu, ale także będzie rozwijać w dziecku poczucie empatii. Jest lekko napisana, bardzo sympatyczna i pozbawiona dramatycznych momentów, dlatego na pewno sprawdzi się jako lektura do snu.

 

Idealną grupą odbiorców, będą dzieci od 4-ego roku życia.

Mam nadzieję, że Agnieszka Strzałka rozważy napisanie kolejnej części o przygodach sympatycznego Bordka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: ,,Stelka”

Autor: Agnieszka Strzałka

Ilustracje: Ewelina Świąder

Wydawca: StrzałMar Marcin Strzałka

Rok wydania: 2017

Objętość:  więcej niż sto 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

 

 

Recenzja:

Druga książka ,,Stelka” to historia dla trochę starszych dzieci, najlepiej takich z pierwszych klas szkoły podstawowej. Głównych bohaterów Stelkę i Arwila łączy pewna tajemnica. Zbliżają się ich 10-te urodziny, a oni stają się z każdym dniem coraz słabsi.

Powód ich zmiany zdradzają rodzice dziewczynki, którzy opowiadają jej niezwykłą historię, która wydarzyła się na wiele miesięcy przed dniem jej urodzin.

 

,,Stelka” to książka z ciekawym pomysłem, łącząca w sobie elementy znane z opowieści przygodowych oraz wątki pochodzące z fantastycznych, pełnych magi historii. Jest w niej sporo powtórzeń, co dla dorosłego czytelnika może być czasami nieco nużące, ale dziecku na pewno pomoże w lepszym zrozumieniu fabuły.

 

Ta bajka to pytanie skierowane do czytelników. Chwila zastanowienia nad tym skąd jesteśmy i co daje nam wewnętrzną siłę. Tak jak energią przyjaciół były brzozowe kulki o niezwykłej mocy, tak naszą może być rodzina, przyjaciele lub pasja 🙂

 

 

 

 

 

 

Link do strony: https://www.kreabajka.pl/ksiazki/

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--