Rebelia. Urządź to po swojemu! – recenzja

Tytuł: ,,Rebelia. Urządź to po swojemu!”

Autor: Liliana Fabisińska

Ilustracje: Paweł Mildner

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2018

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Pamiętam, że jak chodziłam do gimnazjum, bardzo chciałam mieć ściany pomalowane na czarno. Moi rodzice zupełnie nie mogli tego zrozumieć i przedstawiali mi swoje argumenty na to, że mój pomysł jest wyjątkowo zły. Dla mnie jednak nie miało to znaczenia, bo o czarnym pokoju po prostu marzyłam.

 

Finalnie, nie udało się przekonać rodziców i byłam trochę rozczarowana. Teraz pewnie sięgnęłabym po książkę ,,Rebelia. Urządź to po swojemu!”, żeby i tak urządzić świat, po swojemu.

 

 

 

Liliana Fabisińska i Paweł Mildner to dorośli rebelianci, którzy doskonale rozumieją młodych ludzi. Zewsząd nakłada się na nastolatków nakazy, zabrania im różnych rzeczy, strofuje i poprawia. Zupełnie nie ma się co dziwić, że się buntują, tupią nogami i robią wszystko, żeby postawić na swoim.

 

Ta książka ma za zadanie być swego rodzaju workiem treningowym, ale takim, który nie zmęczy ich fizycznie, ale pozwoli się uwolnić negatywnym emocjom. To pole dzięki którym mogą wykorzystać swoją kreatywność, wylać żale oraz zamanifestować najbardziej szalone postulaty.

 

 

 

 

,,Rebelia” namawia młodych, żeby mieli wpływ na otoczenie. Uczy ich komunikować o swoich emocjach, np. przez wykonanie zawieszek na drzwi. Proste zadanie, które skutkuje artykułowaniem łatwych do przyswojenia przekazów.

 

Co ciekawe, ta książka nie jest przeciwko zasadom. Ona mówi, że są one w porządku, pod warunkiem, że są logiczne i możemy dyskutować z osobami, które nam je narzuciły. Fajnie też być twórcą jakichś zasad. Dobrze jest samemu sobie nakładać jakieś ograniczenia, bo wtedy jest się do nich bardziej przekonanym.

 

Oprócz tego, znajdziemy w książce masę testów, psychotestów, wykreślanek. Są strony poświęcone pisaniu szyfrem. Autorzy opisali także cechy dobrego przyjaciela, porady na temat realizacji swojego pierwszego filmu, ciekawostki o muzyce, plany dotyczące trasy koncertowej, podróży i wiele, wiele innych.

 

 

 

 

 

,,Rebelia” to także rzeczy ważne. Mówi się w niej o stosunku do zwierząt i nawiązuje do pomocy schroniskowym podopiecznym.

Pozwala także spojrzeć na siebie z perspektywy czasu. Na ostatniej stronie przewidziano miejsce na list do siebie za 15 lat. Ta książka to swego rodzaju wehikuł czasu, do którego będzie można kiedyś wrócić i spojrzeć na siebie przez pryzmat minionych lat.

 

,,Rebelia. Urządź to po swojemu!”  jest w środku czarno – niebieska. Zadaniem czytelnika jest tchnąć w nią życie, wypełnić treścią i kolorami. Takie zadanie to zajęcie na co najmniej kilkadziesiąt długich wieczorów! Praca nad tą książką powinna być długotrwałym procesem, w który można się całkowicie zaangażować.

 

Czasami strony w niej są do góry nogami (czytanie jej w autobusie, może więc skutkować dziwnymi spojrzeniami współpasażerów!). 🙂

 

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby to, gdyby każdy ze znajomych miał taką książkę na własność. Świetnie byłoby porównywać swoje pomysły i dzielić się nimi z innymi. Polecam ,,Rebelię” zarówno dla chłopców jak i dziewczyn, od 8-ego roku życia. To pozycja dla osób, które lubią tworzyć, rysować i wymyślać historie.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/szkola-podstawowa-10-12-lat/rebelia-urzadz-po-swojemu

 

 

 

 

 

Poprzedni wpis
W Robaczkowie – recenzja
Następny wpis
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +8, +9, bunt, bunt młodzieńczy, kreatywność, książka dla nastolatków, książka do uzupełniania, książka do wypełniania, książka interaktywna, książki dla dzieci, Liliana Fabisińska, Papilon, Paweł Mildner, Rebelia, Rebelia. Urządź to po swojemu!, recenzent książek dla dzieci, recenzje książkowe, Wydawnictwo Papilon

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja