Lody we wszystkich smakach – recenzja

Lody we wszystkich smakach – recenzja

Tytuł: ,,Lody we wszystkich smakach”

Autor: Paweł Mildner

Ilustracje: Paweł Mildner

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Choć do lata jeszcze dłuższa chwila, to już teraz mogę zapewnić, że ,,Lody we wszystkich smakach” są nie tylko dobre na ochłodę, ale umilą każdy dzień, bez względu na obecnie obowiązującą porę roku. 

 

Autorem tego niezwykle uroczego picturebooka jest Paweł Mildner, który na moim blogu pojawił się już przy okazji książki dla trochę starszych dzieci – ,,Rebelia. Urządź to po swojemu!”. 

W ,,Lodach we wszystkich smakach” zabiera czytelnika do zupełnie innego świata, gdzie motorem każdej rozkładówki jest przede wszystkim… nieograniczona niczym dziecięca wyobraźnia.

 

 

 

Głównymi bohaterami książki są Oskar i Ola. Oboje mają mnóstwo niespełnionych marzeń i być może nawet nie liczą na to, że uda im się zrealizować wszystkie – po prostu samo myślenie o ich spełnianiu, sprawia im ogromną frajdę!

 

Trudno byłoby nawet oczekiwać, żeby Ola była zdolna zwiedzić skorupę ślimaka, a Oskarowi żeby udało się zatrzymać czas. Nie da się jednak zaprzeczyć, że chyba każdy czytelnik, bez względu na wiek, doskonale rozumie powody, z jakich powstają niektóre pragnienia. Kto z nas nie chciałby rozumieć języka zwierząt lub stawać się niewidzialnym na zawołanie?

 

Chłopiec i dziewczynka mają jednak jedno wspólne marzenie, które wkrótce ma szansę się spełnić! Najpiękniejsze bowiem w pragnieniu czegoś jest to, że czasami chcielibyśmy mieć coś naprawdę spektakularnego, ale bardzo często to, na co naprawdę liczymy, znajduje się w zasięgu naszej ręki!

 

 

 

 

,,Lody we wszystkich smakach” to picturebook z niewielką ilością tekstu, który pomoże zainicjować rozmowę na temat dziecięcych marzeń. Pozwoli uruchomić wyobraźnię i zacząć wierzyć, że wszystko jest możliwe! 

 

Pełne uroku, ale i proste ilustracje, wprowadzą czytelnika w świat kolorów i mocnych kontrastów. Jestem przekonana, że będą także świetną motywacją do narysowania własnego, najbardziej skrytego marzenia.

 

Polecam tę książkę dzieciom już od 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-lody_we_wszystkich_smakach.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment