Wilk morski – recenzja mocnego komiksu opartego na klasyce

Tytuł: Wilk morski
Scenariusz: Riff Reb’s
Rysunki: Riff Reb’s
Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Wydawnictwo: Mandioca
Rok wydania: 2024

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Jeżeli wypłynąć na szerokie wody, to tylko z historią taką jak ta – pełną nieustraszonych, morskich wyjadaczy, surowej i nieprzewidywalnej przyrody oraz przemiany bohatera, który choć nie chciał, stał się jej uczestnikiem.

Wilk morski to komiks Riffa Reb’sa, który powstał na kanwie powieści Jacka Londona. Ponadczasowe dzieło, które zyskało drugie życie za sprawą emocjonalnych, zapadających w pamięci i fenomenalnych kadrów.

Katastrofa statku i nagły zwrot akcji

Humphrey van Weyden to mężczyzna z wyższych sfer nieskalany pracą, utrzymujący się z pokaźnego majątku swego ojca, który postanawia odwiedzić przyjaciela w odległym zakątku, w sąsiedztwie Góry Tamalpais. Aby tam dotrzeć, musi wsiąść na pokład statku.

Wtedy jeszcze nie wie, że ta podróż – podobna do wielu które odbywał już w przeszłości, będzie miała zupełnie inny finał. A wszystko za sprawą mgły, nieprawdopodobnie wielkiego pecha i jeszcze większego farta.

Nowe życie panicza Humphreya

Wilk morski to historia o przemianie człowieka, który został uratowany przez załogę statku ,,Zjawa”, należącego do łowców fok. Jej kapitan Wilk Larsen, choć mógł puścić van Weydena i ułatwić mu powrót do domu – postanowił, nieco ,,po ojcowsku”, pokazać mu swój punkt widzenia.

Dotychczasowy literat oraz pasjonat filozofii Humphrey został zmuszony do pozostania na pokładzie i pełnienia tam roli majtka. Miał otrzymać marne, ale jednak wynagrodzenie. Przede wszystkim jednak miał nauczyć się pracy, niewygód oraz prawdziwego życia. Co z tego wyniknęło?

Niespodziewana więź dwóch przeciwieństw

W Wilku morskim stereotypowy, mrukowaty i porywczy niczym ocean kapitan, ma jeszcze jedną, zaskakującą warstwę – jest miłośnikiem myślenia.

Humphrey van Weyden jest więc dla niego kimś w rodzaju zabawki, która dostarcza mu nowych wrażeń. Ta relacja zmienia się, ale na fundamencie nienawiści, podziwu i czegoś w rodzaju porozumienia dusz wyrasta więź, której nie jest w stanie rozerwać nawet morze.

Emocjonalny rejs

To opowieść o fascynacji mężczyzną, poszukiwaniu w niego idola, niemal posągowej, nieludzkiej postaci. Ale również klasyczna historia miłosna, bo jak pokazuje fabuła – woda pełna jest rozbitków oraz pięknych, utalentowanych kobiet. Ponadto, Wilk morski jest komiksem o gorzkich pożegnaniach i decyzjach, których nie można już zmienić.

Finalnie historia jest taka jak być powinna – przeszywająca, melancholijna i niepokojąco prawdziwa. Jeżeli macie ochotę odbyć ponadczasowy rejs, podszyty emocjonalną relacją człowieka, który się zmienił – będzie to komiks, który dostarczy Wam zarówno wrażeń wewnętrznych jak i wizualnych.

Polecam go dojrzałym czytelnikom.
Link do strony wydawnictwa: https://mandioca.pl/pl/p/Wilk-morski/939


Poprzedni wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 74
Następny wpis
Między ziemią a niebem – recenzja zbioru baśni i legend
Tags: +100, +18, 2024, blog książkowy, głęboka opowieść, gorzka historia, Jack London, klasyka literatury, komiks, książka na prezent, Mandioca, morze, ocean, Paweł Łapiński, pożegnanie, Riff Reb's, Wilk Larsen, Wilk morski, Wydawnictwo Mandioca, zmiana bohatera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja