Krawcy zaklęć – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Krawcy zaklęć
Autor: James Nicol
 Tłumaczenie: Joanna Jagiełło
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Podobno wszystko można naprawić, jeżeli tylko ma się w sobie wystarczająco dużo samozaparcia. Hen, bohater kolejnej magicznej opowieści, wyposażony w igłę oraz nitkę udowadnia, że wykazując się odrobiną odwagi, można naprawić to, co… zepsuli dorośli!

,,Krawcy zaklęć” to niezwykle oryginalna książka Jamesa Nicola, autora specjalizującego się w lekturach, w których fantastyka łączy się z wartościowymi treściami. Najnowsza pozycja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Świetlik pokazuje jak ważne jest podążanie na głosem własnego talentu, otaczanie się kochającymi ludźmi oraz słuchanie swojej intuicji.

Magiczne zaklęcia wszywane w ubrania

Główny bohater, czyli chłopiec o imieniu Hen mieszka ze swoją babcią w uroczym i niewielkiem miasteczku, gdzie wszyscy dobrze się znają. Pomaga starszej pani w prowadzeniu niezwykłego zakładu krawieckiego. Okazuje się bowiem, że rodzina Danellich, do których oboje należą, posiada niezwykłą zdolność wszywania w ubrania… magicznych zaklęć!

Wystarczy odpowiedni ścieg, żeby zamienić zwyczajny płaszcz w płaszcz wodoodporny. Używając właściwego zaklęcia, można wyposażyć sweter w moc ogrzewania i uzdrawiania, a specjalnie poprowadzone niteczki w eleganckiej sukni wysmuklą sylwetkę osoby, która ją nosi.

Wizja niechybnego upadku

Beztroska wnuczka oraz jego babci zostaje jednak przerwana, kiedy do zakładu (i domu jednocześnie) przybywa bliska rodzina. Kuzynka będąca rówieśniczką Hena początkowo wydaje się antypatyczna. Jej tata na skutek złych decyzji biznesowych stracił własny zakład krawiecki i teraz by ustrzec się zupełnej upadłości, rodzina musi połączyć siły.

Okazuje się jednak, że wujek Hena jest tak bardzo nastawiony na zysk, że zupełnie zapomina o tym, co najważniejsze, czyli miłości, jaką powinno się wkładać w wykonywaną pracę. Co gorsza, w mieście pojawia się wielka konkurencja – fabryka zaczyna produkcję magicznych ubrań na masową skalę. Czy ludzie wybiorą tańszą i szybką modę, a zakład Danellich upadnie? A może coś sprawi, że fabryka nie odniesie planowanego sukcesu?

Niespodziewany ekologiczny aspekt książki

,,Krawcy zaklęć” to książka, której myśl przewodnia niezwykle skutecznie wpisuje się w obowiązujące trendy. Kładzie ona nacisk na ubrania szyte na miarę przez małe rodzinne zakłady, a w których wkładane jest bardzo dużo serca. 

Modny także ostatnio trend przerabiania starej odzieży oraz jej naprawiania zamiast wyrzucania i kupowania nowych rzeczy, to ważna lekcja dla młodych ludzi. Niespodziewany, ekologiczny aspekt tej książki pozwala wierzyć, że nawet w magicznej opowieści może kryć się odpowiedź na współczesne problemy.

Gdybyście mieli się zastanowić, jakie zaklęcie chcielibyście wszyć we własne ubranie, co by to było? Ja nie pogardziłabym ściegiem, który sprawiałby, że ubrań nie trzeba prasować lub żeby zawsze dostosowywały się one do temperatury panującej na zewnątrz.

Polecam ,,Krawców zaklęć” wszystkim czytelnikom powyżej 9 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/krawcy-zaklec/


Poprzedni wpis
Ogień, czyli jak? – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Niko i Titi odkrywają morskie głębiny – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2023, blog książkowy, ekologia, fantastyka, fantastyka dla młodych, James Nicol, Joanna Jagiełło, Krawcy zaklęć, krawiec, książki dla dzieci, książki fantastyczne, książki o magii, magia, naprawianie, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, rodzina, Świetlik, szycie, talent, wspomnienia, Wydawnictwo Świetlik, zaklęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja