Taka Alpaka – przedpremierowa recenzja patronatu

Tytuł: Taka Alpaka
Autorka: Ewa Podleś
Ilustracje: Ewa Podleś
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Fryzjer. To miejsce, którego odwiedziny – zaraz po dentyście – wiążą się z wieloma emocjami. Z jakiegoś powodu sporo dzieci nie przepada, kiedy ktoś majstruje przy ich włosach. Nie lubią zmian i najchętniej prezentowałyby się z fryzurami długimi po pas, rozpuszczonymi oraz opadającymi na oczy.

Na szczęście są takie miejsca jak ,,Taka Alpaka” – bajkowy zakład fryzjerski odkryty przez Ewę Podleś, do którego aż chce się wyruszyć i oddać w ręce artystki. Miło mi oznajmić, że tę uroczą kartonówkę objęłam bajkochłonkowym patronatem medialnym.

W zakładzie fryzjerskim Alpaki

Na Dębowej Polanie wkrótce odbędzie się bal. Z tego powodu do zakładu fryzjerskiego Alpaki przychodzą klienci, którym marzy się szykowny wygląd i nowa fryzura. Tytułowa bohaterka do każdego podchodzi z odpowiednią dawką profesjonalizmu, odpowiadając na ich potrzeby, ale również uspokajając w razie zdenerwowania.

Okazuje się bowiem, że niektórzy:

  • boją się ostrych nożyczek,
  • nie lubią szczypania szamponu,
  • nie lubią gdy ktoś ciągnie ich za włosy przy rozczesywaniu,
  • przeraża je brzęczący dźwięk maszynki do golenia.

Alpaka cierpliwie tłumaczy znaczenie swoich przyborów i zapewnia o ich nieszkodliwości. Klienci są bardzo zadowoleni – pewnie szybko wrócą na kolejne cięcia oraz czesanie!

Kiedy dziecko boi się pójść do fryzjera

,,Taka Alpaka” to kartonowa książka stworzona z myślą o najmłodszych odbiorcach. Twarde, solidne strony oraz zaokrąglone rogi pozwalają na samodzielne jej oglądanie nawet przez małych odbiorców. Kolorowe rozkładówki z najpierw smutnymi lub wystraszonymi bohaterami, a następnie uśmiechniętymi i zadowolonymi, pozostawiają w głowach czytelników obraz pozytywnie kojarzącego się fryzjera.

Z tą książką można przygotować dziecko do przyszłej wizyty. Pokazać mu na ilustracjach przybory, wyjaśnić ich znaczenie oraz opowiedzieć o przebiegu zabiegu kosmetycznego. Dzięki lekturze maluchy poczują się pewniej i same będą chciały spróbować tego, o czym usłyszały (i co zobaczyły) w książce.

Szczęśliwe zakończenie i wielki bal

Dodatkowo, ,,Taka Alpaka” umożliwia poznawanie nowych zwierząt oraz jest prostą opowiastką o empatii i wzajemnym wsparciu. Kiedy bowiem wszyscy klienci są już gotowi na bal, nieprzygotowana pozostała już tylko sama Alpaka. Z pomocą jednak wdzięcznych jej zwierząt, udaje się nie tylko zdążyć na wydarzenie, ale również świetnie bawić się na miejscu.

Polecam książkę ,,Taka Alpaka” dzieciom już powyżej 2 roku życia. Jestem przekonana, że szybko stanie się ona jedną z ulubionych lektur maluchów do wspólnego czytania.

Link do strony wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/taka-alpaka/

Oficjalna premiera: 14.06.2023 rok


Poprzedni wpis
Sekrety Humli Hansson – recenzja książki
Następny wpis
Nokturno – recenzja komiksu
Tags: +2, +3, +4, +5, 2023, alpaka, bal, blog książkowy, cięcie, Dwukropek, empatia, Ewa Podleś, fryzjer, fryzury, kartonówka, książki dla dzieci, książki kartonowe, patronat medialny, przygotowania, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Taka Alpaka, Wydawnictwo Dwukropek, zakład fryzjerski, zwierzęta

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja