To będzie wspaniały dzień! – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: To będzie wspaniały dzień!
Autorzy: Slimy Oddity
Ilustracje: Slimy Oddity
Tłumaczenie: Magdalena Dziak-Woyda
Wydawnictwo: All Kids Publishing
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Coraz częściej mówi się o problemach psychicznych dzieci, choć w wielu sytuacjach ich zmartwienia nadal są marginalizowane oraz przemilczane. Niestety, zarówno pomoc medyczna jak i świadomość społeczeństwa ciągle jest w powijakach. Profesjonalnej pomocy nie da się niczym zastąpić, ale warto uczyć dzieci optymizmu, wiary w siebie i swoje możliwość. Pokazywanie dzieciom, że są kochane oraz zapewnianie ich o wartości jest niezmiernie ważne. 

Książka ,,To będzie wspaniały dzień!” to swego rodzaju promyczek słońca, który wywołuje uśmiech na twarzy. Takiej pozycji dedykowanej dzieciom jeszcze w Polsce nie było, a mogła się ona ukazać dzięki staraniom nowego Wydawnictwa All Kids Publishing.

Wspólny projekt ku pokrzepieniu

Za tą książką stoją Slimy Oddity – kolektyw artystyczny, który skupia się wokół idei szerzenia miłości oraz niesienia światła. Ich głównym narzędziem jest kreatywność, a sam sposób wyrazu opiera się przede wszystkim na niezwykle kolorowych, często abstrakcyjnych obrazach. 

Cała postawa przypomina pod wieloma względami hippisowski ruch dzieci kwiatów z przełomu lat 60-tych i. 70-tych XX wieku. Motywy tęczy, kosmosu, natury oraz serc to symbole, które nieodłącznie kojarzą się z pozytywnością, ale i którymi lubią otaczać się dzieci. W książce znajdziecie również drobne elementy nawiązujące do buddyzmu, a zwłaszcza ich rodzaju modlitwy, czyli mantry.

Czym jest szczęście?

Głównym bohaterem i zarazem przewodnikiem po książce jest tytułowy Glutek Cudak. W swoim poradniku pokazuje on w jaki sposób być szczęśliwym, gdzie szczęścia szukać oraz za co można być wdzięcznym. Trzeba przyznać, że to bardzo odważny wybór przewodniej postaci. Glutek Cudak jest bowiem nieco bezkształtym bohaterem – wyraźnie zarysowane są jednak jego oczy oraz uśmiech. 

W rzeczywistości nie ma znaczenia, kim on jest i jaką przybierze formę. Liczy się, co wie oraz co czuje. A Glutek Cudak specjalizuje się w uszczęśliwianiu innych.

Wiedz, że jesteś kochany!

W ,,To będzie wspaniały dzień!” nie znajdziecie fabuły – tylko krótkie scenki w niemal komiksowych kadrach oraz masę wspierających haseł. Trudno nie zgodzić się z nimi oraz nie poprzeć wprowadzania ich w życie. W przypadku jednak młodszych czytelników – takie hasła mogą nie być wystarczające. Przypomnienie ,,Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany” nie będzie argumentem dla kilkulatka, ale już dziesięcio – czy nastolatek zdecydowanie doceni taką formę przekazu.

To będzie wspaniały dzień!

Trudno oprzeć się wrażeniu, że ,,To będzie wspaniały dzień!” to… naprawdę oryginalna książka! Co więcej, postępując zgodnie z poradami Glutka Cudaka, można mieć śmiało nadzieję, że ta przepowiednia z tytułu rzeczywiście się sprawdzi.

Pozycja doskonale nada się na urodzinowy prezent, ale i dobrze wręczyć ją po prostu komuś bliskiemu, bez okazji, żeby zobaczyć uśmiech na jego twarzy. Polecam ,,To będzie wspaniały dzień!” każdemu powyżej 10 roku życia, bez górnej granicy wieku!

Link do strony Wydawnictwa: https://allkidspublishing.com/pl/n/15


Poprzedni wpis
Chcę wiedzieć więcej – 2 nowe książki w serii
Następny wpis
Wilki. Historie prawdziwe – recenzja komiksu dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, 2022, All Kids Publishing, buddyzm, książki dla dzieci, książki które pokazują jak być szczęśliwym, książki o szczęściu, Magdalena Dziak-Woyda, poradnik, recenzent książek, recenzje książek, ruch hippisowski, Slimy Oddity, szczęście, To będzie wspaniały dzień!, Wydawnictwo All Kids Publishing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja