fbpx

Buziaczki i przytulaski – recenzja

Buziaczki i przytulaski – recenzja

Tytuł: Buziaczki i przytulaski – słodka nauka liczenia od 1 do 10

Autorka: Jennifer Tolo Pierce

Ilustracje: Nicola Slater

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Nauka liczenia przez wyrażanie uczuć? To wspaniały pomysł, któremu na rynku polskiej książki dla dzieci pozwoliło zaistnieć Wydawnictwo Babaryba! 

,,Buziaczki i przytulaski – słodka nauka liczenia od 1 do 10” to kartonowa pozycja dla najmłodszych. Jej autorką jest Jennifer Tolo Pierce, a ilustracje wykonała Nicola Slater.

 

 

Książkę zbudowano na kanwie bardzo prostego schematu – z lewej strony rozkładówki pojawia się liczba na wzorzystym, kolorowym tle, a z prawej mamy krótką scenkę rodzajową wraz z opisem. Bohaterami są zwierzaki w mocnych, kontrastowych barwach. 

 

W zasadzie ,,Buziaczki i przytulaski” to taka pozycja idealna to zasypiania z mocnym, interaktywnym wydźwiękiem. Nie da się bowiem czytać jej inaczej, jak po każdym zdaniu, robić to, co podpowiada narrator. Kiedy mowa jest o mocnym przytuleniu, rodzic czy opiekun powinien wtedy przytulić małego słuchacza. Podobnie ma się rzecz z uśmiechaniem się, posyłaniem całusków czy łaskotkami. Każdą czynność oczywiście wykonuje się odpowiednią ilość razy, głośno i razem licząc. 

W ten sposób nie tylko zapewnia się dzieci o miłości i stwarza bezpieczną, miłą atmosferę do zaśnięcia, ale przy okazji także uczy się rachowania do dziesięciu.

 

 

Tekst w książce jest rymowany, ale są one (te rymy) na tyle subtelne, że tutaj schodzą na drugi plan. Zdecydowanie ważniejsze jest właśnie to, co dzieje się dookoła tekstu, czyli w jaki sposób można wykorzystać ,,Buziaczki i przytulaski” do wspólnego spędzania czasu i budowania więzi.

 

Z tego samego powodu, moim zdaniem, nie jest to książka dla przedszkolaków czy dzieci, których będziemy próbowali nauczyć jak wygląda pisana konkretna liczba. One na rozkładówkach pełnią tutaj wyłącznie funkcję ozdobną. Zdecydowanie bardziej rekomenduję tę kartonówkę maluszkom od roku do trzech lat.

 

 

Poza tym to naprawdę (tak jak stoi w tytule) słodka pozycja z którą warto sie zaprzyjaźnić.

Link do strony Wydawnictwa: https://babaryba.pl/Buziaczki-i-przytulaski-slodka-nauka-liczenia-od-1-do-10-ksiazeczka-kartonowa-na-2-latka

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment