Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze? – recenzja

Tytuł: ,,Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?”

Autorzy: Joost Elffers, Saxton Freymann

Tłumaczenie: Katarzyna Huzar-Czub

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Przyznam szczerze, że powiedzenie ,,nie oceniaj książki po okładce” w tym przypadku wyjątkowo dobrze się sprawdziło! Ostatnia nowość od Wydawnictwa Babaryba, która na pierwszy rzut oka trochę przywodzi na myśl lektury z lat 90-tych, zaskakuje wnętrzem i inspiruje do kreatywnego działania!

 

,,Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?” to projekt sprzed ponad 20 lat, kiedy Saxton Freymann oraz Joost Elffers wyruszyli w trasę po nowojorskich warzywniakach, żeby odnaleźć najlepszych modeli do swojej książki! Kiedy udało im się wybrać warzywa oraz owoce o najbardziej oryginalnych kształtach, ozdobili je oczami z grochu czarnookiego oraz zarumienili sokiem z buraka. 

 

Po co to wszystko? Żeby stworzyć niezwykle pomysłową książkę dla dzieci o… emocjach! 

 

 

,,Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?” składają się na wiele stron wypełnionych rozmaitymi bohaterami, którzy mają różne mimiki ,,twarzy”. Oprócz zdjęć, na stronach znajduje się także krótki, rymowany tekst, który wprowadza czytelnika w świat emocji. 

 

Pytanie ,,Jak się dziś czujesz w swojej skórze” jest swego rodzaju refrenem tej książki. Autorzy wykorzystując oryginalne kształty papryk, jabłek czy pomarańczy, nadali im różnoraki wygląd. Z połączenia małej, zielonej papryczki oraz skorupki melona zrobili nieśmiałego żółwia, a za pomocą kilku cebulek dymek pokazali grupę rówieśników z różniącymi się od siebie fryzurami.

 

Moją zdecydowanie ulubioną rozkładówką jest ta z pocałunkiem… truskawki i zielonego jabłka. Autorzy nie uciekają jednak od emocji negatywnych. Za sprawą czerwonej papryki udało im się ukazać złość, a pomarańcza z wyciętymi zębami doskonale pokazała krzyk. 

,,Owocoemocje” jest książką, która daje czytelnikom mnóstwo satysfakcji. Oprócz pretekstu do rozmawiania o uczuciach, pozwala zaprzyjaźnić najmłodszych z rozmaitymi, zdrowymi owocami i warzywami. 

 

 

 

Z pomocą tej lektury można zorganizować sobie domowe warsztaty, gdzie podczas wspólnego rzeźbienia i nadawania wyrazu jabłkom czy cebulom, przy okazji dyskutuje się o tym jak akurat się czujemy. 

 

To bardzo kreatywna i nieszablonowa propozycja książki, która świetnie sprawdzi się do eksplorowania z dziećmi powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://babaryba.pl/Owocoemocje-czyli-jak-sie-czujesz-w-swojej-skorze-Freymans-Elffers-ksiazka-dla-dzieci-o-emocjach

 

 

Poprzedni wpis
Prawo drapieżcy – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Szpilka – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, 2021, Babaryba, blog książkowy, edukacja emocjonalna dzieci, emocje, Joost Elffers, Katarzyna Huzar - Czub, książka Montessori friendly, książki dla dzieci, książki dla dzieci o emocjach, książki obrazkowe, owoce, Owocoemocje, Owocoemocje czyli jak się czujesz w swojej skórze?, recenzent książkowy, recenzje książek dla dzieci, Saxton Freymann, uczucia, warzywa, Wydawnictwo Babaryba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja