Małpa mordercy – recenzja

Tytuł: Małpa mordercy

Autor: Jakob Wegelius

Ilustracje: Jakob Wegelius

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2021

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Czy słyszeliście już o prawdopodobnie najbardziej znanej gorylicy w świecie literatury? ,,Legenda o Sally Jones była powieścią obrazkową, która oferowała doskonałą przygodę na lądzie i pośród wzburzonych mórz. Książka na długo pozostawiła we mnie całe pokłady emocji i do dzisiaj zajmuje honorowe miejsce na regale. 

Kiedy więc doszły mnie słuchy, że Wydawnictwo Zakamarki planuje rozpieścić czytelników kontynuacją tego uniwersum, niezwykle się ucieszyłam!

 

Pierwsza niespodzianka przy ,,Małpie mordercy” Jakoba Wegeliusa pojawiła się przy podaniu do wiadomości ilości stron. Lekturę zaplanowano na, bagatelka, ponad 600 stron! Książka ma też inny format oraz nie jest historią obrazkową, a powieścią w tradycyjnej formie. Czytelnicy jednak z pewnością zachwycą się wieloma pięknymi szkicami, które w niej zawarto.

 

 

 

,,Małpa mordercy” to opisane z ogromną pasją i niezwykłymi umiejętnościami perypetie Sally Jones oraz jej wiernego przyjaciela – kapitana statku. Oboje początkowo zawijając do portu w Lizbonie, nie spodziewali się jakie plany przygotował dla nich los. Otrzymując całkiem satysfakcjonujące zlecenie przewiezienia pewnego tajemniczego towaru, wplątali się w groźną intrygę, na skutek której fiński kapitan  wylądował w więzieniu. 

 

Sally Jones pozostając sama i w dodatku w wielkim niebezpieczeństwie, musiała uporać się nie tylko z samotnością, strachem czy głodem. Postawiła sobie za cel udowodnienie niewinności przyjaciela oraz brawurowe uwolnienie go z więzienia.

 

 

 

Gorylica była bowiem niezwykłą małpą, która choć nie potrafiła mówić, cechowała się wyjątkową inteligencją oraz smykałką do mechaniki. Naprawiała pojazdy, grała w szachy, a nawet latała samolotami. Podczas swojej podróży (którą pięknie widać na wyklejce) przemierzyła długą drogę, zanim trafiła do Indii. Tam została kamerdynerem pewnego maharadży, w międzyczasie zaprzyjaźniając się z duetem wyjątkowo utalentowanych muzycznie artystów.

 

,,Małpa mordercy” pisana jest z perspektywy głównej bohaterki. Pierwszoosobowa narracja pozwala nam, czytelnikom poznać myśli oraz uczucia Sally Jones, jednocześnie będąc nieprzerwanie blisko akcji.

 

Książka wciąga, wzrusza i zaskakuje. To jedna z najlepszych powieści, jakie miałam w rękach i zdecydowanie mogę ją zarekomendować wszystkim czytelnikom powyżej 10 roku życia. 

Dzięki pięknemu wydaniu, świetnie sprawdzi się także w roli prezentu.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/malpa-mordercy/

 

 

Poprzedni wpis
Wojna – recenzja
Następny wpis
Gdzie kotek ma? – recenzja książki z klapkami
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, 2021, Agnieszka Stróżyk, blog książkowy, goryl, Gorylica, Indie, Jakob Wegelius, książki dla dzieci, książki na prezent, Małpa mordercy, morze, najlepsze powieści przygodowe, nowości książkowe, pięknie wydane książki, powieść przygodowa, recenzje książek, Sally Jones, Statki, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja