Uwielbiałam cię karmić – recenzja

Tytuł: ,,Uwielbiałam cię karmić”

Autor: Alicja Podgrodzka

Ilustracje: Joanna Lichtańska

Wydawnictwo: Alicja Podgrodzka

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna 

 

Recenzja:

Zachwyciłam się pomysłem na tę książkę i natychmiast zapragnęłam ją mieć. Kupiłam ją w przedsprzedaży i teraz bardzo chciałabym o niej opowiedzieć i nieco ją pokazać.

 

,,Uwielbiałam cię karmić” została samodzielnie wydana (bez udziału zewnętrznego wydawnictwa) przez autorkę Alicję Podgrodzką. Jestem pewna, że kojarzycie jej twórczość już z takich pozycji jak ,,Jeżyk zwany Pajacykiem” czy ,,O boćku, który bał się wróbli”.

 

Najnowsza książka z pięknymi ilustracjami Joanny Lichtańskiej to w największym skrócie opowieść o karmieniu piersią, bliskości pomiędzy matką a dzieckiem oraz próba powrócenia do sentymentalnych momentów z przeszłości. To także możliwość poznania podstawowych pojęć związanych z karmieniem oraz zatrzymanie się na emocjonalnej stronie tego zjawiska. 

 

 

 

Choć pozornie jest to książka dla dzieci, moim zdaniem w równej mierze to bardzo osobista lektura dla mam. Autorka podzieliła nawet rozkładówki na część skierowaną do najmłodszych oraz część zatytułowaną ,,Propozycja dla mamy”, gdzie namawia czytelniczki do refleksji, wykonywania drobnych zadań kreatywnych czy rozmowy z dzieckiem.

 

,,Uwielbiałam cię karmić” jest więc przyjemnością, którą może sprawić sobie kobieta w ciąży lub bardzo początkująca mama, bez obawy, że dzieci są jeszcze zbyt małe, żeby zrozumieć przekaz tej książki. Jej treść może być czasami krępująca, ale właśnie po to powstała ta pozycja – żeby przełamywać tematy tabu i mówić o rzeczach, o których przeważnie się milczy. 

 

 

 

Karmienie piersią szczególnie dla kobiet, które to doświadczenie mają dopiero przed sobą, rysuje się jako jedna wielka niewiadoma. ,,Uwielbiałam cię karmić” polecam więc szczególnie dla nich, bo paradoksalnie może być to książka w takiej sytuacji bardziej znacząca dla dorosłego nieświadomego czytelnika niż nawet dla dziecka (choć jestem pewna, że maluchy także bardzo ją polubią). 

 

Link do sklepu: https://alicjapodgrodzka.com/uwielbialam-cie-karmic/

 

 

Poprzedni wpis
Idziemy na niedźwiedzia – recenzja
Następny wpis
5 pytań do… Adama Skrodzkiego, czyli kto jest po drugiej stronie książki?
Tags: +3, +4, +5, +6, 2020, Alicja Podgrodzka, bliskość, blog książkowy, Joanna Lichtańska, karmienie piersią, książki dla dzieci, książki dla kobiet w ciąży, macierzyństwo, mama i dziecko, mleczna droga, noszenie w chuście, recenzje książek, Uwielbiałam cię karmić, Wydawnictwo Alicja Podgrodzka

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja