Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 2 – recenzja

Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 2 – recenzja

Tytuł: ,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 2

Autor: Aaron Blabey

Ilustracje: Aaron Blabey

Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Czasami wszystko idzie nie tak, a nasze dobre intencje schodzą na drugi plan w obliczu utartych przesądów.

 

W kolejnym tomie o tytule ,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 2” czwórka członków pewnego gangu po raz kolejny będzie musiała stawić czoła wyznaczonemu sobie zadaniu.

 

To już następna część, zaraz po ,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1 przygód w formie komiksu, który rozśmieszy zarówno dzieci jak i ich rodziców!

 

 

 

Głównymi bohaterami książki jest Wilk, Rekin, Pirania oraz Wąż. Wspólnie postanowili przestać być źli i chcą poprawić swoją reputację w oczach społeczeństwa. Ich ostatnia akcja, choć była udana, została opacznie zinterpretowana i teraz myślą nad kolejnym wielkim skokiem.

 

W najnowszej książce czwórka przyjaciół będzie chciała uratować kurczęta z farmy przemysłowej. Nie jest to jednak takie proste zadanie! Okazuje się, że fabryka jest pilnie strzeżona wieloma zabezpieczeniami. Pomoże się im z nimi zmierzyć nowy członek gangu – Pająk Ptasznik!

 

Kolorów sprawie dodaje fakt, że Rekin ma arachnofobię! Z czasem jednak udaje mu się ją zwalczyć, jednocześnie zaczynając rozumieć, że pająki nie są winne swojemu pochodzeniu, a Ptasznik jest niezwykle uprzejmym i miłym osobnikiem!

 

Poza tym doskonale zna się na łamaniu skomplikowanych zabezpieczeń informatycznych i z jego udziałem misja uwolnienia kurczaków z koszmarnych warunków i ciasnych klatek ma się powieść!

 

 

 

 

 

 

 

,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 2” to zatem komiks nie tylko o przełamywaniu stereotypów, pokazywaniu ich krzywdzącego wpływu czy namawianiu na nieodgórne traktowanie osób, ale także to historia o empatii, ochronie zwierząt i przyjaźni.

 

Całość jest czarno-biała, ma niewielką ilość tekstu i bardzo dynamicznie rozwijającą się fabułę! Komiks jest wciągający i pełen humoru, a zapowiedź 3-ego tomu ma przynieść ze sobą niespodziewany zwrot akcji!

 

Polecam tę pozycję wszystkim dzieciom powyżej 4. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/bad-guys-ekipa-zlych-odcinek-2.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment