fbpx

Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1 – recenzja

Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1 – recenzja

Tytuł: ,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1

Autor: Aaron Blabey

Ilustracje: Aaron Blabey

Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Co się dzieje, kiedy ci źli, chcą się zmienić w tych dobrych? Pojawiają się kłopoty i wiele, naprawdę wiele nieporozumień.

 

,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1” to nieprzeciętny komiks Aaarona Blabey’a, australijskiego autora książek dla dzieci. Jest to pierwsza część z serii 8 napisanych tytułów! W Polsce ukazał się dopiero jeden tom, pozostałe są (póki co) dostępne w języku angielskim,

 

 

 

W styczniu 2018 roku The Bad Guys wskoczył na listę bestsellerów The New York Timesa i był tam przez wiele tygodni. Do tej pory sprzedało się około 6 mln książek o tytułowej Ekipie Złych.

 

Komiks przypomina nieco czarną komedię dla dzieci. Ma elementy filmu noir oraz nawiązuje czasami do klasyki historii gangsterskich. Przekaz jest jednak przystosowany nawet dla najmłodszych czytelników, a choć bohaterowie są momentami dość straszni… to przecież taka jest właśnie ich natura!

 

 

 

Na Bad Guys składa się czwórka szemranych postaci, którzy w normalnych okolicznościach są omijani przez innych szerokim łukiem. Wilk, wąż, rekin i pirania to czwórka wielokrotnie skazywanych przestępców.

 

Nie trzeba chyba przypominać o wybrykach wilka podszywającego się pod babcię czy rekina pożerającego turystów. Mimo to, cała czwórka postanawia przejść przemianę. Ma dość nieprzychylnych o sobie opinii i zamierza już teraz… spełniać tylko dobre uczynki.

 

 

 

 

,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1” to bardzo dobrze zapowiadająca się seria, przepełniona świetnym humorem oraz częstymi i bezpośrednimi zwrotami do czytelnika.

 

Ilustracje są bardzo uniwersalne, spodobają się więc każdemu, bez względu na płeć czy wiek.

 

Komiks ze względu na niewielką ilość tekstu, będzie idealnym rozwiązaniem dla nieco bardziej opornych czytelników. Może być świetną propozycją dla kogoś, kto dopiero uczy się czytać lub kto nie przepada za tradycyjnymi historiami.

 

,,Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1” polecam dla wszystkich powyżej 4. roku życia, a sama z ciekawością oczekuję kolejnych części.

 

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/bad-guys-ekipa-zlych-odcinek-1.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment