fbpx

321 superciekawych faktów, które trzeba znać, zanim się skończy 13 lat – recenzja

321 superciekawych faktów, które trzeba znać, zanim się skończy 13 lat – recenzja

Tytuł: ,,321 superciekawych faktów, które trzeba znać, zanim się skończy 13 lat”

Autor: Mathilda Masters

Ilustracje: Louize Perdieus

Tłumaczenie: Alicja Oczko

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Ile wiedzy można przyswoić przez 13 lat życia? Dużo, może nawet bardzo dużo. Niektóra nigdy nam się nie przyda, inną czasami będziemy mogli się pochwalić w towarzystwie, a jeszcze inna będzie dla nas niezbędna, żeby być świadomym człowiekiem i podejmować mądre decyzje.

 

Książka ,,321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat” to niezwykła encyklopedia, która gromadzi w sobie informacje na najróżniejsze tematy, dotyczące różnych dziedzin nauki oraz życia.

 

Jej autorką jest Mathilda Masters, która kiedy nie pisze, to podróżuje i odkrywa. Jej wiedza jest bardzo szeroka i obejmuje wiele różnych zagadnień.

 

 

W książce 321 faktów podzielono na 12 kategorii. Autorka wyszczególniła tutaj rozdział ze zwierzętami, ludzkim ciałem i jego tajemnicami, sportem, sławnymi osobami, historią, planetą Ziemią, podróżowaniem, nauką ogólnie, słowami i językiem, jedzeniem czy kosmosem.

 

Z encyklopedii dowiemy się np. dlaczego króliki muszą jeść swoje bobki, żeby nie umrzeć z niedożywienia, dlaczego zawody w najwyższym sikaniu pand są dla nich takie ważne oraz które zwierzę jest najbardziej jadowite na świecie.

 

Oprócz tego zdobędziemy także wiedzę i odpowiemy sobie na pytania dlaczego nie można połaskotać samego siebie, w którym kraju mieszkają najwyżsi ludzie oraz przeczytamy, że uszy człowieka rosną przez całe życie.

 

 

 

 

Ciekawostką jest, że na początku XX wieku wszyscy literaci oraz artyści mieli szansę zdobyć złoty medal na… igrzyskach olimpijskich! Zarówno malarze, rzeźbiarze, muzycy, architekci czy pisarze mieli szansę zostać docenionymi w tym typowo sportowym teraz przedsięwzięciu.

 

,,321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat”  to pozycja pełna ciekawostek i inspirujących informacji. Każdy fakt jest czytelnie ponumerowany, wiele zawiera także mini grafiki, które ubarwiają, a często dodają humoru przytaczanym treściom.

 

Książka jest bardzo ładnie wydana. Ilustracje Louize Perdius dodają jej bardzo dużo indywidualnego stylu, ale także umieszczenie postarzanych faktur i wzorów na stronach sprawia, że rzeczywiście wygląda ona jak encyklopedia znaleziona w starej bibliotece, pełna niezwykłej wiedzy, dedykowanej tylko dla wybranych.

 

 

 

 

Od tej książki po prostu trudno się oderwać. Będzie nie tylko dawką porządnej wiedzy, ale przede wszystkim sprawdzi się jako propozycja świetnej zabawy.

 

Polecam ją dla dzieci powyżej 6. roku życia, bez górnej granicy wieku (mimo zalecenia w tytule). 😉

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/321-superciekawych-faktow-ktore-trzeba-poznac-zanim-sie-skonczy-13-lat/2689/ksiazka.html#.XRNRv5MzZE4

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Czcionka wydaje się być mała, co może utrudniać wygodne czytanie. Czy tak jest rzeczywiście?

    6 listopada 2020 at 13:28

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--