Śniadanka z czterech stron świata – recenzja

Tytuł: Śniadanka z czterech stron świata

Autor: Vanessa Lewis

Fotografie: Vanessa Lewis

Tłumaczenie: Dorota Gruszka

Wydawnictwo: Znak emotikon

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wielu dietetyków powtarza, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Szczególnie dzieci, które chodzą do szkoły lub do przedszkola, rozwijają się i są atakowane przez wiele bodźców, potrzebują solidnego posiłku z samego rana.

Z drugiej strony śniadania to w pewnym sensie także symbol naszego dzieciństwa. Nic tak bardzo nie kojarzy się z domem, jak wspólnie spożywane posiłki czy charakterystyczne dania, które robiła mama czy babcia.

,,Śniadanka z czterech stron świata” to niezwykła fotograficzno – kulinarna propozycja, która zafascynuje z równym skutkiem dzieci, jak i dorosłych.

Jej autorką jest Vanessa Lewis, która na co dzień zajmuje się głównie fotografią jedzenia. Ta książka to jej pierwszy, w pełni autorski projekt, w który wkład w polską wersję językową miał także Magazyn ,,KUKBUK”.

W środku znajdziemy ponad 70 przepisów z 33 krajów z całego świata (jest też oczywiście Polska). Poznamy najbardziej charakterystyczne i ulubione śniadania dzieci chociażby z Dani, Indii, Japonii, Kuby, Chin, Islandii, Peru, Nowej Zelandii czy Maroka.

Każdy kraj reprezentuje uroczy dziecięcy model, którego stylizacja odpowiada jego kulturze. Dzięki czemu najmłodsi czytelnicy mogą łatwiej utożsamiać się z bohaterami z książki oraz łatwiej dać się namówić na próbowanie różnych smaków i szukania inspiracji.

,,Śniadanka z czterech stron świata” powinna być w zasadzie poszerzaniem horyzontów dla dzieci. Sprawdzi się jako doskonały pretekst do rozmów o różnych kulturach, a przy okazji zbliżających się wakacji – może być idealnym przewodnikiem po kulinarnej podróży w każdym domu.

W przepisach uwzględniono ilość porcji, składniki, ciekawostki zawierające kontekst dania w ramach omawianego kraju oraz wykonanie. Instrukcje są proste i każdy rodzic powinien sobie z nimi poradzić.

Autorka także pod nazwą każdego z dań umieściła informację o tym, czy jest ono bezglutenowe lub wegetariańskie. Warto to docenić ze względu na różne przyzwyczajenia jadłospisowe dzieci.

,,Śniadanka z czterech stron świata” to w końcu wizualny majstersztyk. Nie chcąc długo rozwodzić się nad zdjęciami, które są rewelacyjne, a prezentowane na nich potrawy wyglądają niezwykle smakowicie, to godny zauważenia jest także ciekawy, kwadratowy format książki, który bardzo dobrze się tutaj sprawdza. Ładna jest także identyfikacja graficzna i śmiało można powiedzieć, że ta pozycja to małe dzieło sztuki.

Polecam tę książkę do wspólnego eksplorowania z rodzicami dla dzieci już od 6. roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/sniadanka-z-czterech-stron-swiata-vanessa-lewis-141155


Poprzedni wpis
Moja siostra!/Mój brat! – recenzja
Następny wpis
Pan Stanisław odlatuje – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +6, +7, +8, +9, 2019, album fotograficzny, Dorota Gruszka, dzieci, fotografie, jedzenie, kraje, książka kulinarna, książka o różnych krajach, książka z przepisami, książka ze zdjęciami, kulinaria, kultura, przepisy dla dzieci, recenzent książkowy, recenzje książek dla dzieci, śniadania, Śniadanka z czterech stron świata, Vanessa Lewis, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Znak Emotikon, zdjęcia, znak, Znak emotikon, żywienie, żywność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja