Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię

Autor: Kate Pankhurst

Ilustracje: Kate Pankhurst

Tłumaczenie: Paulina Lubowiecka

Wydawnictwo: K.E. Liber

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Dlaczego książki, które opisują historyczne sylwetki kobiet są takie istotne? Dlaczego mimo, że ostatnio pojawia się ich tak dużo, to wciąż warto po nie sięgać?

 

,,Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię” to druga książka z serii ,,Nadzwyczajnie wspaniałych”, które traktują o wyjątkowych przedstawicielkach płci żeńskiej, które mimo niesprzyjających czasów w jakich żyły, potrafiły sprzeciwić się rzeczywistości i zawalczyć o swoje.

 

Pierwsza część, czyli ,,Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły światdotyczyła osób z różnych dziedzin nauki, sztuki czy polityki. ,,Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię” skupia się przede wszystkich na kobietach, których działanie miało wpływ na społeczeństwo w których żyło.

 

 

 

Przeczytamy w niej o przywódczyniach sprzed wielu setek lat, damach z różnych stron świata, jak np. z Chin, Rosji czy Egiptu oraz kobietach, które znamy z bajek, ale ich postacie stworzono na podstawie rzeczywiście istniejących osób, jak np. Pocahontas.

 

Książka zawiera także proste, ale niepozbawione najważniejszych faktów opisy na temat np. Walentiny Tierieszkowej – pierwszej kobiety w kosmosie, Flory Drummond – znanej sufrażystki czy Ady Lovelace – pierwszej programistki komputerowej i to zanim jeszcze wynaleziono komputery!

 

,,Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię”  wyróżnia się spośród innych książek tego typu tym, że jest skierowana przede wszystkim do grupy najmłodszych czytelników. Dzięki kolorowym ilustracjom, zabawom w podążanie za osią wydarzeń czy ciekawym rozwiązaniom graficznym – zainteresuje ona wiele dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

Polecam ją zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom od 6-ego roku życia. Czytanie o osobach, które odniosły sukces, wykazały się odwagą i sprzeciwiły nielogicznym porządkom, które kiedyś miały miejsce, może zainspirować najmłodszych do walki o spełnienie własnych marzeń.

 

Link do sklepu: https://www.empik.com/nadzwyczajnie-wspaniale-kobiety-ktore-tworzyly-historie-pankhurst-kate,p1221737351,ksiazka-p

PREMIERA: 13.03.2019

 

 

 

 

Poprzedni wpis
O dziewczynce, która chciała ocalić książki – recenzja
Następny wpis
Mądra Wasylisa i inne baśnie o odważnych młodych kobietach – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2019, biografia, biografie, dziewczyna, feminizm, historia, K.E. Liber, Kate Pankhurst, kobieta, kobiety, książka dla dzieci, książki na dzień kobiet, na faktach, Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety które tworzyły historię, nauka, odwaga, recenzja, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo K.E. Liber

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja