Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy – recenzja

 

 

 

Tytuł: ,,Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy

Autor: Tracey Corderoy

Ilustracje: Tony Neal

Tłumaczenie: Agata Byra

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zbliżające się Święta to dobry czas, żeby pomyśleć przez chwilę o ich istocie. Czy nasza uwaga powinna przede wszystkim skupiać się wokół prezentów, ozdób świątecznych czy jedzenia? A może to doskonały moment, żeby zwolnić, docenić to, co się ma i z kim się jest.

 

,,Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy”  to książka, która wydaje się sprzeciwiać komercjalizacji Świąt. Wskazuje, co jest w nich ważne i z jakim nastawieniem powinno się do nich podchodzić.

 

Jej autorką jest Tracey Corderoy, która ma bardzo bogaty dorobek artystyczny. Specjalizuje się zarówno w picturebookach, jak i fikcji literackiej dla dzieci.

 

 

 

,,Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy”  to prosta historia o sympatycznym Miśku, który zapragnął Świąt z dala od zgiełku miasta. Kiedy jednak był prawie gotowy, żeby cieszyć się chwilą wolnego, pod jego domek podjeżdża samochód i wysiada z niego Żaba.

 

To bardzo specyficzna postać, która postanowiła swoje Święta spędzić w luksusowym hotelu pełnym zimowych atrakcji. Niestety, Żaba źle spojrzała na mapę i w ten sposób trafiła do Miśka.

 

 

 

 

Główny bohater nie chce, żeby jego nowo poznanego kolegę spotkało rozczarowanie, więc zaprasza go na Święta do siebie. W ten sposób pokazuje mu, że prawdziwe gwiazdy są znacznie ciekawsze od migoczących światełek, a własnoręcznie upieczone ciasteczka smakują o niebo lepiej, niż te podane nawet przez najlepszego kucharza w restauracji.

 

Ilustracje do ,,Megabombkowego Hotelu Gwiazdkowego” stworzył Tony Neal. Są bardzo współczesne, skupione wokół głównych bohaterów i przypominają większość obecnie powstających bajek.

 

 

 

 

Morał tej historii jest bardzo prosty, ale trafiający w sedno – najlepsze Święta to te spędzone z sympatyczną osobą. Kiedy jest się z kimś, kogo się lubi, wszystko wokół wydaje się piękne i niezwykłe. Nie trzeba dużego wkładu pieniędzy czy czasu, żeby z pomocą kreatywności wyczarować najpiękniejsze wspomnienia na świecie.

 

,,Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy”  polecam do czytania już od 3-ego roku życia. To bardzo ciekawa książkowa propozycja dla dzieci na zbliżające się Święta!

 

 

Poprzedni wpis
Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim – recenzja
Następny wpis
🎄 Najciekawsze książki na świąteczne wieczory 🎄
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja