Baśnie braci Grimm

Tytuł: Baśnie braci Grimm

Autorzy: bracia Grimm

Ilustracje: Anna Láng

Tłumaczenie: Michał Goreń

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

 

Recenzja:

Prawdopodobnie współczesna definicja baśni nie byłaby tym samym, gdyby nie wkład w ten gatunek literacki dwóch braci pochodzących z Niemiec.

Ich zbiór wymienia się wśród 5 najbardziej popularnych na świecie. Zajmują miejsce tuż obok baśni ,,Tysiąca i jednej nocy”, indyjskiej ,,Pańćatantry”, baśni H.Ch. Andersena oraz zebranych bajek Ch. Perraulta.

Mowa oczywiście o braciach Grimm, a konkretnie o Wilhelmie Karlu Grimmie oraz młodszym Jacobie Karlu Grimmie. Oprócz ich zamiłowania do starych podań ludowych, bo to właśnie na nich opierali swoje bajki, byli przede wszystkim uczonymi. Obaj należeli do Akademii Nauk w Belinie, gdzie poświęcali się pracy m.in. nad ,,Słownikiem niemieckim”.

W ich tradycyjnych baśniach charakterystyczne było okrucieństwo, którego pochodzenie tłumaczy się przeznaczeniem opowieści. Pierwotnie te bajki opowiadane były dorosłym, nie dzieciom. Miały pełnić swego rodzaju rolę przestrogi i ukierunkować słuchaczy na drogę właściwego postępowania. W baśniach zawsze dobro zwycięża ze złem.

,,Baśnie braci Grimm” wydawnictwa Olesiejuk są jednak bajkami zredagowanymi pod kątem ich odbioru przez najmłodszych. Z powodzeniem można je czytać maluchom, nie obawiając się, że zszokuje je treść. Mimo zmian, zachowują one jednak pierwotną naukę moralności i dzięki temu, w dalszym ciągu pozostaję bardzo wartościowe.

To wydanie zostało także wzbogacone o piękne ilustracje Anny Láng, artystki węgierskiego pochodzenia, obecnie mieszkającej i tworzącej we Włoszech.

Stworzyła ona nostalgiczne i subtelne ilustracje do 6 bajek ujętych w książce.

,,Baśnie braci Grimm” zawierają opowieści o Królewnie Śnieżce, dzielnym krawczyku,  Roszpunce, Jasiu i Małgosi, muzykantach z Bremy oraz o trzech prządkach.  Książka została wydana w grubej oprawie z dodatkową, papierową okładką. Pięknie się prezentuje i będzie trafionym prezentem dla miłośnika klasycznych baśni.

Polecam ją dla dzieci powyżej 5. lat.

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/575118/

 


Poprzedni wpis
Irena 1: Getto – recenzja
Następny wpis
Tajemnica zamku – recenzja premierowa!
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2018, Anna Láng, Baśnie braci Grimm, bracia Grimm, dzielny krawczyk, Jaś i Małgosia, klasyczne baśnie, Królewna Śnieżka, książki dla dzieci, Michał Goreń, Muzykanci z Bremy, Olesiejuk, piękne wydanie, recenzje książkowe, Roszpunka, strona z książkami, trzy prządki, Wydawnictwo Olesiejuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja