fbpx

Najpiękniejsze baśnie – recenzja

Najpiękniejsze baśnie – recenzja

 

Tytuł: ,,Najpiękniejsze baśnie”

Autor: bracia Grimm, Charles Perrault, Hans Christian Andersen

Ilustracje: Francesca Rossi

Tłumaczenie: Pamela Lange

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2018

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla najmłodszych

 

 

Recenzja:

Niczego tak przyjemnie się nie czyta, jak baśni. Potrafią porwać czytelnika w objęcia fantazji, doskonale odwzorować ludzkie zachowania oraz zaskoczyć morałem.

 

Większość osób kojarzy z dzieciństwa te najbardziej klasyczne, Hansa Christiana Andersena, Charlesa Perrault czy braci Grimm. Warto do nich wracać także podczas wspólnego czytania ze swoimi dziećmi. Mimo upływu wielu lat od ich powstawania, ich przekaz w ogóle się nie zestarzał.

 

,,Najpiękniejsze baśnie” to zbiór wybranych opowieści, pięknie zilustrowanych i doskonale wydanych. Zawiera te najbardziej znane bajki, jednak zredagowane w sposób, który jest przystępny dla dzieci oraz pozbawiony drastycznych scen.

 

 

 

W książce znajdziemy 23 baśnie, w tym 9 braci Grimm, 5 Perrault oraz 9 Andersena, które dzielą ją na 3 części. Każdą część poprzedza krótka notka biograficzna z ciekawostkami na temat pisarzy.

 

W zbiorze znalazły się takie klasyki, jak np. ,,Czerwony Kapturek”, ,,Kopciuszek”, ,,Królewna Śnieżka”, ,,Śpiąca Królewna”, ,,Mała syrenka”, ,,Królowa Śniegu”, ,,Calineczka” oraz wiele innych.

 

Za ilustracje odpowiada Francesca Rossi, młoda artystka urodzona w 1893 roku. Jej prace charakteryzują pastelowe kolory, miękka kreska i bohaterowie z dużymi oczami. Są bardzo przyjemne w odbiorze i z pewnością spodobają się wielu dzieciom.

 

,,Najpiękniejsza baśnie” mają szyte, lekko śliskie strony oraz grubą oprawę. Na ponad 230 stronach czytelnik odnajdzie historie, które przeniosą go w czasie oraz dostarczą wielogodzinnej rozrywki.

 

Tą książkę polecam absolutnie każdemu. Można ją czytać dla maluszków, które niedawno przyszły na świat, dzieciom przedszkolnym oraz zachęcać do samodzielnego czytania przez uczniów szkoły podstawowej.

 

Jeżeli szukacie jednej książki, która pomieści wszystkie ulubione i najbardziej klasyczne baśnie, to ta jest kandydatką idealną. Doskonale nada się także na prezent.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/592840/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--