Najpiękniejsze baśnie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Najpiękniejsze baśnie

Autor: bracia Grimm, Charles Perrault, Hans Christian Andersen

Ilustracje: Francesca Rossi

Tłumaczenie: Pamela Lange

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2018

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla najmłodszych

 

Recenzja:

Niczego tak przyjemnie się nie czyta, jak baśni. Potrafią porwać czytelnika w objęcia fantazji, doskonale odwzorować ludzkie zachowania oraz zaskoczyć morałem.

Większość osób kojarzy z dzieciństwa te najbardziej klasyczne, Hansa Christiana Andersena, Charlesa Perrault czy braci Grimm. Warto do nich wracać także podczas wspólnego czytania ze swoimi dziećmi. Mimo upływu wielu lat od ich powstawania, ich przekaz w ogóle się nie zestarzał.

,,Najpiękniejsze baśnie” to zbiór wybranych opowieści, pięknie zilustrowanych i doskonale wydanych. Zawiera te najbardziej znane bajki, jednak zredagowane w sposób, który jest przystępny dla dzieci oraz pozbawiony drastycznych scen.

W książce znajdziemy 23 baśnie, w tym 9 braci Grimm, 5 Perrault oraz 9 Andersena, które dzielą ją na 3 części. Każdą część poprzedza krótka notka biograficzna z ciekawostkami na temat pisarzy.

W zbiorze znalazły się takie klasyki, jak np. ,,Czerwony Kapturek”, ,,Kopciuszek”, ,,Królewna Śnieżka”, ,,Śpiąca Królewna”, ,,Mała syrenka”, ,,Królowa Śniegu”, ,,Calineczka” oraz wiele innych.

Za ilustracje odpowiada Francesca Rossi, młoda artystka urodzona w 1893 roku. Jej prace charakteryzują pastelowe kolory, miękka kreska i bohaterowie z dużymi oczami. Są bardzo przyjemne w odbiorze i z pewnością spodobają się wielu dzieciom.

,,Najpiękniejsza baśnie” mają szyte, lekko śliskie strony oraz grubą oprawę. Na ponad 230 stronach czytelnik odnajdzie historie, które przeniosą go w czasie oraz dostarczą wielogodzinnej rozrywki.

Tą książkę polecam absolutnie każdemu. Można ją czytać dla maluszków, które niedawno przyszły na świat, dzieciom przedszkolnym oraz zachęcać do samodzielnego czytania przez uczniów szkoły podstawowej.

Jeżeli szukacie jednej książki, która pomieści wszystkie ulubione i najbardziej klasyczne baśnie, to ta jest kandydatką idealną. Doskonale nada się także na prezent.

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/592840/

 


Poprzedni wpis
Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów – recenzja
Następny wpis
Bajarka opowiada. Zbiór baśni z całego świata
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2018, baśń, baśnie, bracia Grimm, Calineczka, Charles Perrault, Czerwony Kapturek, Dzielny ołowiany żołnierz, Dzikie łabędzie, Francesca Rossi, Hans Christian Andersen, Jaś i Małgosia, klasyczne bajki, klasyka, klasyka baśni, Knyps z Czubkiem, Kopciuszek, Kot w Butach, Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu, Krzesiwo, książki dla dzieci, Księżniczka i żaba, Księżniczka na ziarnku grochu, Mała Syrenka, Muzykanci z Bremy, Najpiękniejsze baśnie, Nowe szaty cesarza, Olesiejuk, Ośla Skórka, Pamela Lange, recenzje książek dla dzieci, Roszpunka, Sinobrody, Słowik, Śpiąca Królewna, Tomcio Paluch, Wróżki, Wydawnictwo Olesiejuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja