fbpx

Gotowi do snu – recenzja

Gotowi do snu – recenzja

Tytuł: ,,Gotowi do snu

Seria: Księżniczka i Książę

Wydawnictwo: Yoyo

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Księżniczka i Książę” to seria książek dla najmłodszych czytelników, uzupełniona o specjalne efekty dźwiękowe. To pewnego rodzaju połączenie zabawki z lekturą dla opornych, małych odbiorców.

 

Każdy z tytułów nawiązuje do najważniejszych zadań w życiu maluchów. ,,Gotowi do snu” jest jednym z wielu proponowanych przez wydawnictwo. Pozostałe nawiązują do nauki korzystania z nocnika, brania kąpieli czy w końcu pójścia do szkoły.

 

Głównymi bohaterami jest właśnie chłopiec i dziewczynka, czyli Książę i Księżniczka. To rodzeństwo, które od swoich rówieśników różni się tylko koronami na głowach.

 

,,Gotowi do snu” opisuje poszczególne etapy, jakie należy wykonać, zanim pójdzie się spać. Począwszy od zauważenia, że robi się ciemno. Następnie trzeba dobrze się umyć i wyszorować zęby, żeby już za chwilę usnąć z ulubioną zabawką.

 

 

 

 

 

Do każdej rozkładówki przypisany jest jakiś dźwięk. Wystarczy nacisnąć na kółeczko z nutką, żeby usłyszeć nagranie. Pierwszym jest motyw bardzo popularnej piosenki ,,Twinkle Twinkle Little Star”, który ma dać znać dziecku, że pora iść już spać. Kolejnym jest energiczny dźwięk szorowania zębów, następny to śmiech dziewczynki, a ostatnim melodia kołysanki.

 

Książeczka ma tylko 5 rozkładówek, ale to idealna lektura do rytuału szybkiego zasypiania. Jedynie nie jestem do końca przekonana co do dźwięku, który towarzyszy budzącemu się chłopcu ze złego snu. Oczywiście wszystko szybko dobrze się kończy, bo maluch dostaje ulubionego misia. Może to jednak w niektórych dzieciach zasiać ziarenko niepokoju.

 

Książka ma grube, kartonowe strony oraz zaokrąglone rogi, co sprawia, że jest w zupełności bezpieczna dla dzieci.

Polecam ją dla maluchów nawet już od 1-ego roku życia.

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • MagdaM
    Odpowiedz

    Ja osobiście nie polecam tej książki. Moja dwulatka jak doszła do rozkładówki z duchem aż się popłakała. Nie dość, że obrazek ducha może dziecko przestraszyć to jeszcze ten dźwięk… I to ma być książka czytana przed snem??? Odradzam zakupu…

    19 maja 2019 at 22:52

Post a Comment