Jedziemy na wycieczkę oraz Statki, łodzie, motorówki

Tytuły: ,,Jedziemy na wycieczkę”, ,,Statki, łodzie, motorówki”

Autorzy: Doro Gobel & Peter Knorr

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Wydawnictwo Babaryba jest absolutnym mistrzem w wydawaniu kartonówek bez tekstu, ale z mnóstwem akcji na ilustracjach. Nie tak dawno pisałam chociażby o ,,W górach” i ,,Nad Morzem”, link tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/08/03/nad-morzem-w-gorach-podwojna-recenzja/ oraz ,,Miastonautach” http://bajkochlonka.pl/2018/06/16/miastonauci/, dla trochę starszych.

 

Kolejnym duetem, który jest chyba moim ulubionym, jeżeli mowa o tego typu książkach jest Doro Gobel oraz Peter Knorr. Piszę tylko o pozycjach, które zostały wydane w Polsce, czyli ,,Jedziemy nad wycieczkę” oraz ,,Statki, łodzie, motorówki”.

 

 

 

Małżeństwo oprócz tych wyżej wymienionych stworzyło także książki ,,Unser Zuhause”, ,,Was machen die da” oraz ,,Im Zirkus”. Ta ostatnia nie przemawia do mnie w ogóle i mam nadzieję, że wydawnictwo zrezygnuje z jej wydania. Pozostałe dwie chętnie zobaczyłabym w 4 tomowej serii.

 

 

 

 

,,Jedziemy na wycieczkę” to książka bardzo wakacyjna, idealna na ciepłe, długie dni. Mnie osobiście kojarzy się sentymentalnie, ponieważ jest w niej dużo elementów, przypominających moje dzieciństwo.

 

Na pierwszej rozkładówce widzimy małe miasteczko. Panuje tu wesołe zamieszanie, ale wszyscy wydają się zadowoleni (no może nie licząc pana, którego kurki wybrały wolność, ale nawet on nie jest zły, ale po prostu trochę zmartwiony). Jest starszy pan, który pozdrawia kapeluszem znajomego odjeżdżającego samochodem. Są panowie robotnicy, którzy próbują naprawić awarię wody. Są biegające dzieci, sklepik z warzywami i pan jadący na rowerze.

 

Na kolejnych przewijają się te same postacie. Widzimy wiejskie otoczenie. Ludzie odpoczywają, spacerują i uprawiają nawet nordic walking.

Z czasem dowiadujemy się coraz więcej o bohaterach. Zauważamy nieposkromiony apetyt jednego z turystów. Pewien tata ma ze swoim synem prawdziwe utrapienie, a pan prowadzący traktor okazuje się uprzejmy i bardzo pomocy.

 

 

 

 

 

Ze wsi akcja wkrótce przenosi się nad leśne jezioro, żeby płynnie przejść na indiański camping i wieczorny dancing. Przez wszystkie plansze przepływa rzeczka (czasami ledwo zauważalna), gdzie płynie ponton-uciekinier w kształcie krokodyla.

 

To książka pełna nieoczywistego humoru, z którą można spędzić naprawdę mnóstwo czasu śledząc raz po raz każdego z bohaterów. Dla ułatwienia na tylnej okładce znajdują się wszystkie postaci wraz z podpisami.

 

Link do strony wydawnictwa: https://babaryba.pl/pl/p/JEDZIEMY-NA-WYCIECZKE-Peter-Knorr-Doro-Gobel/204

 

 

 

 

 

 

Kolejnym tytułem godnym odnotowania jest ,,Statki, łodzie, motorówki”. Książka ta została zbudowana na bardzo podobnych zasadach jak poprzedniczka.

 

Znajdujemy się z bohaterami w małym, portowym miasteczku. Warto zauważyć, że wszystkie napisy, czyli nazwy sklepów czy statków zostały przetłumaczone na język polski i ładnie wkomponowane w całość.

Mamy tutaj kawiarenkę ze stolikami na świeżym powietrzu, budkę ze świeżymi rybami, lada moment odpływający statek czy chociażby pana na łódce, które właśnie odnalazł wiadomość w butelce.

 

Wraz z płynącym statkiem ,,Babaryba” zwiedzamy kolejne miejsca. Mijamy agroturystykę z której właśnie uciekają świnki. Pojawia się też lubiący jeść turysta, którego poznaliśmy w ,,Jedziemy na wycieczkę”.

 

 

 

 

 

Możemy zaobserwować przeprawę promową, wypadek w którym ucierpiało mnóstwo pomidorów czy aquapark z mnóstwem wodnych atrakcji.

 

Na jednej z rozkładówek znajduje się także przekrój statku, dzięki czemu można wytłumaczyć dziecku jak to się dzieje, że on w ogóle płynie. To bardzo ciekawy pomysł!

 

Podobnie jak w książce ,,Jedziemy na wycieczkę” historia kończy się wieczorem, wspólną zabawą. Tym razem znajdujemy się na ,,Tratwa Festiwal”, który odbywa się w dużym porcie, na jednej z turystycznych ulic.

 

Link do strony wydawnictwa: https://babaryba.pl/pl/p/STATKI%2C-LODZIE%2C-MOTOROWKI-Peter-Knorr%2C-Doro-Gobel/205

 

 

 

Obie książki mają zaokrąglone, bezpieczne dla dzieci rogi oraz kartonowe, solidne strony, które wprost idealnie nadają się do wielokrotnego używania z maluchami.

Gwarantują dużo ciekawych bodźców, a dzięki przyjemnej kolorystyce kształtują w młodym odbiorcy poczucie estetyki i stylu.

 

,,Jedziemy na wycieczkę” oraz ,,Statki, łodzie, motorówki” polecam każdemu dziecku powyżej 2-ego roku życia. Wspólne oglądanie z rodzicami sprawi obu stronom mnóstwo satysfakcji i dostarczy zabawy na wiele godzin.

 

Poprzedni wpis
Chłopiec, balonik i miś – recenzja premierowa
Następny wpis
Rycerze i smoki – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja