Zaśnij ze mną oraz Pokochaj mnie – recenzja

Tytuły: ,,Zaśnij ze mną” oraz ,,Pokochaj mnie”

Autor: Cédric Ramadier

Ilustracje: Vincent Bourgeau

Wydawnictwo: Babryba

Rok wydania: 2016 oraz 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o fantastycznej serii Wydawnictwa Babaryba autorstwa Ramadier & Bourgeau. Cédric Ramadier jest w tym duecie pisarzem i autorem pomysłów, z kolei Vincent Bourgeau to ilustrator, który swoje projekty realizuje w domu w Marsylii.

 

Obaj stworzyli serię książek obrazkowych, w których to sama książeczka jest główną bohaterką. ,,Zaśnij ze mną” oraz ,,Pokochaj mnie” opierają się na tej samej mechanice działania. Są to pozycje, które wymagają wyjątkowej interakcji z młodym czytelnikiem, a raczej obserwatorem.

 

Książeczki skierowane są dla dzieci już od 1-ego roku życia. Pozwalają zrozumieć maluchowi czym są emocje. Są także swojego rodzaju rówieśnikiem, za którym warto podążać i którego można naśladować.

 

Dzięki grubym, kartonowym stronom, niewielkiemu formatowi oraz zaokrąglonym rogom są idealnie przystosowane do obcowania z dziećmi.

 

 

 

 

 

W przypadku ,,Zaśnij ze mną”, która została wydana jako pierwsza w polskiej wersji językowej, mamy do czynienia z książeczką, która właśnie szykuje się do snu. Będzie więc idealna do stosowania przy wieczornym rytuale zasypiania.

 

Po prawej stronie mamy oczy, nos oraz buzię, a po lewej krótki tekst do odczytania przez rodzica.

 

 

 

Książka zanim pójdzie spać ma do zrobienia szereg czynności, tym samym zachęca także dziecko do powtarzania za nią. Jest to też wyraźny sygnał dla malucha, że przyszła już pora snu i zaraz będzie musiał położyć się do łóżka.

 

Oprócz tego, że niebieska książeczka musi umyć zęby czy okryć się kocykiem, to także jest jej opowiadana bajka i należy okazać jej czułość. Takie zachowanie budzi w dziecku poczucie bezpieczeństwa i dzięki temu może on utożsamiać się z książeczką.

 

 

 

 

 

 

Drugi tytuł ,,Pokochaj mnie” jest idealny do czytania w ciągu dnia. Lubię go wyjątkowo, ponieważ zasiewa w maluchu miłość do książek. Pokazuje, że mają one ogromną wartość i należy się nimi interesować.

 

W ,,Pokochaj mnie” różowa książeczka zakochuje się w czytelniku. Na początku jest nieśmiała i nie chce wyjawić swojej tajemnicy, ale dzięki zgadywankom udaje się jej otworzyć 😉

 

 

 

Książka pokazuje maluchowi czym jest miłość oraz zauroczenie. Mówi, że zakochana osoba lubi przebywać w towarzystwie swojej sympatii oraz, że to sprawia, że jest szczęśliwa.

 

Oczywiście roczny maluch nie musi tego wszystkiego zrozumieć. Już od początku buduje się jednak w nim więź z książką i uczy rozumieć na czym polegają emocje związane z miłością.

 

 

 

 

Jestem zauroczono obiema książeczkami, ale wiem, że to nie wszystko co zostało wydane w ramach tej serii w innych krajach. Tam pojawiły się także pozycje o tytułach ,,Książeczka, która się boi” oraz ,,Książeczka, która się złości”. Mam nadzieję, że wkrótce nakładem Wydawnictwa Babaryba pojawią się one w polskiej wersji językowej.

 

 

Tymczasem bardzo polecam ,,Zaśnij ze mną” oraz ,,Pokochaj mnie”. Ostrzegam, że mogą to być pozycje do których maluch może chcieć wracać bez końca 😉

 

Linki do strony wydawnictwa:

ZAŚNIJ ZE MNĄ – https://babaryba.pl/pl/p/ZASNIJ-ZE-MNA-Bourgeau-Ramadier/164

POKOCHAJ MNIE – https://babaryba.pl/pl/p/POKOCHAJ-MNIE-Bourgeau-Ramadier/197

 

Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.4
Następny wpis
Seria Pilotka (Strażaczka, Agentka) – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja