Jotka – łowca smoków. Smoki wysp brytyjskich

 

 

 

Tytuł: ,,Jotka – łowca smoków. Smoki wysp brytyjskich”

Autor: Łukasz Radecki

Ilustracje: Joanna Sapkowska – Pieprzyk

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina  

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Pierwszą styczność z twórczością Łukasza Radeckiego miałam przy okazji jego książki ,,Plemiona. Wojna bogów”, do recenzji której odsyłam Was tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/07/29/plemiona-wojna-bogow-recenzja/

 

,,Jotka – łowca smoków. Smoki wysp brytyjskich” to pozycja zdecydowanie dla młodszych czytelników. Autor w tej jednej książce zawarł zamiłowanie do świata fantastyki, a szczególnie do smoków. Przemyca w treści naukę na temat Wielkiej Brytanii i składającej się na nią Irlandii Północnej, Walii, Szkocji oraz Anglii.

 

 

 

Zabiera czytelnika w podróż szczególnie po trzech wyspach, czyli Irlandii, Szkocji oraz Anglii. A oprócz tego, uczy dzieci dobrych nawyków. Przy okazji pisania o tradycyjnych potrawach podkreśla, które są zdrowe i zwraca uwagę, że picie wody jest bardzo ważne.

 

Nauki te przekazuje za pomocą głównego bohatera, czyli Jotki. Jego imię utworzyły inicjały imienia i nazwiska, czyli Jan Krzysztof. Jotka jest nieustraszonym Łowcą Smoków. Daleko mu jednak do stosowania rozwiązań siłowych. Do każdego smoka podchodzi z pokojowym nastawieniem, a jego siła przejawia się raczej w sprycie, niż mięśniach.

 

Zawód Łowcy Smoków nie ma ograniczeń czasu oraz miejsca, dlatego wraz z Jotką możemy podróżować nie tylko po całej Wielkiej Brytanii, ale również cofać się w czasie do zamierzchłych lat. Łukasz Radecki wplata w wątki historyczne postacie, gwarantując nie tylko dobrą zabawę, ale również garść przydatnych informacji.

 

 

 

 

Jotka na każdym kroku udowadnia, że jest niezwykle mądrym i rozsądnym chłopcem. Momentami jego praca przypomina zadania dla detektywa. Śledzi smoka i po poszlakach zgaduje z jakim ma do czynienia.

 

W książce oprócz trzech historii, możemy odnaleźć także przygotowane ,,Smokarium”, czyli opis smoków z podziałem na ich wzrost, wagę, znaki szczególne itd. Autor napisał także rozdział ,,Coś na ząb, smocze smakołyki” w którym opisuje tradycyjne dania miejsc, które odwiedził. Ponadto, przybliżył także historię krajów, opisując ich najbardziej charakterystyczne punkty oraz najbardziej znane postacie.

 

,,Jotka – łowca smoków. Smoki wysp brytyjskich” to zabawna, pełna przygód książka z wartościową treścią. Opisuje perypetie smoka, który zbierał złoto, bo nie miał żadnych przyjaciół ani rodziny. Z kolei drugi smok dowiaduje się, że żeby być szanowanym, nie należy straszyć, ale próbować się zaprzyjaźnić.

 

 

 

 

Niewykluczone, że to nie ostatnia książka o sympatycznym Jotce. W tekście możemy przeczytać chociażby o tytule ,,Jotka – łowca smoków i smoki skandynawskie”. Mam nadzieję, że i ona zostanie niebawem wydana!

 

Polecam tę pozycję wszystkim dzieciom od 4-ego roku życia. Nie ma w niej strasznych elementów, które mogłyby przestraszyć malucha. Jest za to sporo mądrych uwag i zaleceń, z których każde dziecko powinno skorzystać.

 

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/jotka-lowca-smokow-smoki-wysp-brytyjskich.html

 

 

Poprzedni wpis
Lew. Bajka o dwóch królach – recenzja
Następny wpis
Moje dwa kółka – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja