fbpx

Cudowna wyspa dziadka – recenzja

Cudowna wyspa dziadka – recenzja

Tytuł: ,,Cudowna wyspa dziadka

Autor: Benji Davies

Ilustracje: Benji Davies

Tłumaczenie: Małgorzata Pietrzyk

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Pisałam Wam ostatnio o pięknej książce Benji’ego Davies’a ,,Mój wieloryb”. Link do wpisu możecie znaleźć tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/06/26/moj-wieloryb/

Obiecałam wtedy, że zrecenzuję także drugi tytuł tego autora ,,Cudowną wyspę dziadka”, która również ukazała się drukiem Wydawnictwa Znak Emotikon.

 

 

Powiem szczerze, że po przeczytaniu ,,Mojego wieloryba” miałam wątpliwości czy uda się autorowi przebić tę książkę. Kto czytał recenzję, wie jak się nią zachwycałam. Jednak po lekturze ,,Cudownej wyspy dziadka” pojawiły się u mnie jeszcze inne wątpliwości, ponieważ zapytana o to, która z nich jest lepsza – nie potrafiłabym odpowiedzieć.

 

Zarówno jedna jak i druga mają niepodważalne walory wizualne, są dobrze napisane i nawiązują do najważniejszych w życiu człowieka wartości.

 

,,Cudowna wyspa dziadka” opowiada o bardzo smutnym temacie, którego jednak opracowanie może pomóc dziecku w przyszłości. To historia o śmierci dziadka ujęta w piękną metaforę. W książce ani razu nie pada słowo ,,śmierć”, ,,choroba”, ,,starość”, a mimo wszystko czytelnik doskonale odczytuje intencje autora.

 

 

 

 

 

To opowieść o pożegnaniu, ale nie związanym ze smutkiem i tęsknotą. To przyjemne pożegnanie, podczas którego ukochana osoba pozostaje w najpiękniejszym miejscu na świecie. Dziadek zostaje na wyspie, gdzie nie potrzebuje laski, jest zdrowy, może cały dzień odpoczywać i spędzać czas z przyjaciółmi.

 

Syd, czyli mały bohater książki, widzi że jego dziadek jest szczęśliwy i to jest dla niego najważniejsze. Na jego prośbę zostawia go na wyspie, a sam wraca do domu. Jednak piękny akcent, który autor pozostawia dla czytelnika na końcu książki, sugeruje, że chłopiec zawsze będzie o dziadku pamiętał, a on będzie żył w jego pamięci. To najpiękniejsze, co możemy podarować tym, których już nie ma.

 

 

 

 

,,Cudowna wyspa dziadka” to zachwycające, pełne kolorów ilustracje. Format, który uwielbiam w książkach dla dzieci. To ważna pozycja, do której ciągle chce się wracać.

Bardzo ją polecam dla wszystkich maluchów powyżej 2-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,112185,Cudowna-wyspa-dziadka

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--