fbpx

Mój wieloryb – recenzja

Mój wieloryb – recenzja

Tytuł: ,,Mój wieloryb

Autor: Benji Davies

Ilustracje: Benji Davies

Tłumaczenie: Małgorzata Pietrzyk

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Bardzo niedawno ukazały się dwie nowości autora Benji’ego Davies’a od Wydawnictwa Znak Emotikon. Obie książki napisane są pięknym językiem, wzruszają i zachwycają ilustracjami.

 

 

 

Dzisiejszy wpis pragnę poświęcić pierwszej z nich, ,,Mój wieloryb”, która w 2014 roku otrzymała nagrodę Oscar’s First Book Prize. To historia o potrzebie przyjaźni, która rodzi się wraz z młodym człowiekiem. Nieważne czy mamy kilkadziesiąt, kilkanaście czy kilka lat. Niezależnie od wieku chęć posiadania przyjaciela jest w nas tak duża, że możemy wiele zrobić, żeby go przy sobie zatrzymać.

 

Głównym bohaterem tej książki jest mały Noi, który mieszka z tatą i kotami nad morzem. Jego tata jest rybakiem i spędza całe dnie na wodzie, zaś chłopiec zostaje sam w domu.

 

Pewnego dnia spotyka na plaży małego wieloryba, którego musiały wyrzucić fale. Natychmiast postanawia się nim zaopiekować, chociaż zwierzątko jest dużo większe od niego. Wie, że wieloryby muszą mieć stały dostęp do wody, więc zabiera go do domu i umieszcza w wannie.

 

 

 

 

,,Mój wieloryb” to historia napisana prostym językiem. Na każdą rozkładówkę wypełnioną ilustracją, przypada do kilku zdań tekstu. Mimo pozornego spokoju, który z niej bije, ta historia będzie dla maluchów wciągająca i pełna emocji.

Począwszy od próby ukrycia wieloryba przed tatą, po rozstanie z przyjacielem.

 

Ta książka uczy ważnych wartości, takich jak empatia, troska o bliskich, potrzeba kontaktu z drugą osobą oraz wdzięczności. Ten ukryty przekaz, na pozór w bardzo prostej formie, jest zadziwiająco głęboki.

 

 

 

 

Polecam ją dla wszystkich maluchów od 2-ego roku życia. Będzie także idealna dla przedszkolaków, które uczą się czytać. Duża czcionka na pewno ułatwi im naukę składania liter.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,112186,Moj-wieloryb

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--