Pan Trąba i wynalazki – recenzja

Tytuł: ,,Pan Trąba i wynalazki

Autor: Ziemowit Adamski

Ilustracje: Maciej Plamowski

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Dużo przeczytałam w swoim życiu wierszy, a chyba jeszcze więcej rymowanek dla dzieci. Ten kto myśli, że napisanie kilku melodyjnych zdań to bułka z masłem, niech poczyta co poniektóre wierszyki. Okazuje się bowiem, że dobry tekst z rymami dla malucha to rzadkość. Oczywiście wszyscy znamy klasyki, ale coś, co będzie współczesne? Jak często trafia się książka, która jest naprawdę godna uwagi?

 

O ,,Panu Trąbie i wynalazkach” zrobiło się głośno nagle. Jego postać pojawiła się na Facebooku. Możecie ją znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/pan.traba.i.wynalazki/ Jest obecny także na Instagramie. Link do profilu: https://www.instagram.com/pan_traba_i_wynalazki/To nowa propozycja dla dzieci, dostępna raptem od dwóch miesięcy.

 

 

 

Autorami są Ziemowit Adamski, który odpowiada w książce za tekst oraz ilustrator Maciej Plamowski. Panowie wykreowali z jednej strony bohatera pewnego siebie, a z drugiej – fajtłapę. Trąba jest szalonym wynalazcą. Ma nawet fryzurę, która mocno nawiązuje do jego skłonności. Ciągle wymyśla nowe rzeczy, które istotnie mogą się wydawać na pierwszy rzut oka innowacyjne i fantastyczne, ale brak im funkcjonalności i bardzo często są zawodne.

 

Stwarza to wiele zabawnych sytuacji. Są one zrozumiałe dla małego czytelnika i mogą rozbawić go do łez. Bardzo pomaga także rymowany tekst, który podkreśla charakter opowieści.

 

 

 

 

Książka to zbiór różnych wątków, ale ułożonych w porządku chronologicznym. Ludwik Trąba najpierw wymyśla jakiś wynalazek, następnie realizuje projekt i możemy oglądać jego efekty. Wyobraźnia w żaden sposób go nie ogranicza. Śmiało planuje wyprawę na słońce, majstruje niezwykłą zmywarkę i wpada na pomysł zbudowania niewidzialnego mostu.

 

Żyje jednak w zgodzie ze swoim nazwiskiem – sieje zamęt i pragnąc na siłę uszczęśliwiać innych, tylko przysparza im więcej kłopotów.

Pan Trąba jest jednak postacią pozytywną. To komik, którego nie da się nie lubić. Przywołuje uśmiech na buziach i chce się bez przerwy czytać o jakiego pomysłach.

 

 

 

 

,,Pan Trąba i wynalazki” to książka dla dzieci w wieku od 3 lat, będzie jednak idealna dla przedszkolaków i czytelników z pierwszych klas szkoły podstawowej.

 

Kolorowe, bardzo kreatywne ilustracje w których również nie brak humoru wspaniale korespondują z tekstem, a ich oglądanie przyniesie mnóstwo frajdy.

 

Bardzo polecam tę książkę, a sama z niecierpliwością czekam na kontynuację, bo wierzę, że taka nastąpi.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.mediarodzina.pl/prod/1584/Pan-Traba

 

 

Poprzedni wpis
Mój wieloryb – recenzja
Następny wpis
Legenda o Sally Jones – recenzja książki dla dzieci
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, kreatywność, książka dla przedszkolaka, książka pisana wierszem, książki dla dzieci, Ludwik Trąba, Maciej Plamowski, Media Rodzina, nowość książkowa, Pan Trąba, Pan Trąba i wynalazki, rymowanki, Wydawnictwo Media Rodzina, wynalazca, wynalazki, Ziemowit Adamski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja