fbpx

Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki – recenzja

Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki – recenzja

Tytuł: ,,Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki

Autor: Joanna Kmieć

Ilustracje: Joanna Kmieć

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2014

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Znacie osoby, które wręcz pożerają książki? Ja znam, i to całkiem sporo (wystarczy spojrzeć na moje logo 😉 ).

 

W książce ,,Papuk, czyli opowieści o potwornym apetycie na książki” wcale jednak nie chodzi o nałogowe czytanie powieści. W tej historii głównym zjadaczem papieru jest mały stworek, trochę przypominający psa. Jak znalazł się w domu Jaśka, chłopca z którego perspektywy poznajemy całą tę szaloną historię?

 

 

Joanna Kmieć, autorka, wydaje się dużo czerpać z siebie, opisując historię pisarki – mamy Jasia. Bohaterka ,,Papuka” właśnie pracowała nad kolejnymi rozdziałami swojej książki. Nie miała jednak szczęścia i jej laptop zupełnie się popsuł. Traf chciał, że jeszcze tego samego dnia mijała na ulicy sklepik z maszynami do pisania. Weszła i została wręcz obdarowana (tak, wiem, że to trudne do uwierzenia!) najładniejszą maszyną, jaką kiedykolwiek widziała.

 

Od kiedy to urządzenie pojawiło się w domu rodziny Jasia, zaczęły się w nim dziać dziwne rzeczy. Jakie? Zachęcam do lektury! 🙂

 

 

 

 

Joanna Kmieć tą książką udowodniła po raz kolejny, że jest bardzo uzdolnioną pisarką. Czyta się ją fantastycznie. Historia wciąga bez reszty. Nie ma w niej żadnych niezręczności. Dzieci są zasłuchane i pragną wsłuchiwać się w historię o swoim rówieśniku Jasiu (zresztą dumnym przedszkolaku).

 

Oprócz talentu pisarskiego, Joanna Kmieć jest także uzdolnioną ilustratorką. Łączą się tu różne tekstury, że czasami książka wygląda jak kolaż. Z kolei główny bohater – Papuk, jest prawdziwym uroczym stworzeniem! 🙂

 

O poprzedniej książce tej autorki pisałam tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/05/06/tajemnica-trzynastego-pietra-recenzja/

 

 

 

 

,,Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki” jest cienką książeczką, której fabuła mieści się w 18-stu krótkich rozdziałach. Strony są lekko śliskie, a format zeszytowy.

 

Bardzo polecam ją do czytania wszystkim przedszkolakom. Uczy o umiarze, o tym, że pozory lubią mylić oraz, że zawsze warto być dla innych miłym, nawet jeżeli ktoś jest bardzo nieprzyjemny.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/dla-dzieci/papuk-czyli-opowiesc-o-potwornym-apetycie-na-ksiazki-56.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--