Stajnia pod tęczą. Czary na komary – recenzja

Tytuł: ,,Stajnia pod tęczą. Czary na komary

Autor: Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł

Ilustracje: Joanna Grudnik

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Dzisiaj opowiem Wam o doskonałej książce dla dzieci, które wykazują spore zainteresowanie w przypadku jazdy konnej oraz opieki nad tym zwierzętami.

 

Długo szukałam podobnej pozycji na rynku wydawniczym i nie znalazłam. Są historie w których głównymi bohaterami są konie, ale nie ma ani słowa o opiece nad nimi oraz ich pielęgnacji.

 

,,Stajnia pod tęczą. Czary na komary” jest pod tym względem inna. Oprócz bardzo przyjemniej linii fabularnej, prostego, ale bogatego w żarty słowne języka, ma także wiele cennych informacji dla początkującego stajennego.

 

 

 

 

Jej autorami są znana, polska dziennikarka telewizyjna Katarzyna Dowbor oraz pisarz Marcin Kozioł, którego możecie kojarzyć m.in. z podróżniczej serii o sympatycznym Wombacie Maksymilianie (link do recenzji tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/03/11/wombat-maksymilian-i-rodzina-w-tarapatach-recenzja/ ).

 

,,Stajnia pod tęczą. Czary na komary” to pierwsza książka z serii o perypetiach cztero-kopytnej rodziny, w tym głównego bohatera Niunia. Oprócz koni stajnię zamieszkują także pies Pepe czy np. kotka, panna de Gru. Książka prezentuje pełen wachlarz różnych osobowości. ,,Stajnię pod tęczą” bardzo dobrze się czyta także pod względem samej historii.

 

Książka zaczyna się od tajemnicy. Coś stało się z Niuniem, ale zanim sam główny zainteresowany dowie się co, musi minąć chwila. Czytelnik również trzymany jest w niepewności. Wszystko jednak się wyjaśnia i to, co na pierwszy rzut oka mogło wydawać się zmartwieniem – okazuje się wspaniałym zbiegiem okoliczności 😉

 

 

 

 

,,Stajnia pod tęczą. Czary na komary” skierowana jest do młodszych czytelników. Optymalną grupą wiekową będą dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

 

Autorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji, także poza warstwą tekstową i bardzo przyjemnymi ilustracjami Joanny Grudnik. Szczególnie Marcin Kozioł znany jest z tego, że w swoich książkach zawiera wiele zabiegów interaktywnych, skierowanych do czytelników.

 

W ,,Stajni pod tęczą. Czary na komary” można odnaleźć specjalne kody, który użyte na stronie internetowej http://stajniapodtecza.pl/ wywołują różne niespodzianki. Zdradzę Wam tylko, że są tam filmy z udziałem Katarzyny Dowbor i prawdziwym Niuniem!

 

Oprócz specjalnych kodów, w książce możemy odnaleźć także miejsca na zadania kreatywne, specjalne wyzwania przygotowane przez autorów oraz dyplom Opiekuna Koni! To naprawdę sporo atrakcji jak na niespełna 100 stronicową książeczkę.

 

 

 

 

,,Stajnia pod tęczą. Czary na komary” to bardzo ciekawa propozycja dla miłośników koni, ale nie tylko. To doskonała lektura do nauki czytania oraz po prostu miły sposób na relaks po szkole. Premiera kolejnej części już w czerwcu: ,,Stajnia pod tęczą. Maść na maść”, nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo ciekawa!

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.proszynski.pl/Czary_na_komary-p-35664-.html

 

 

Poprzedni wpis
Babcie od A do Z – recenzja
Następny wpis
Miasto Złotej – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja