fbpx

Babcie od A do Z – recenzja

Babcie od A do Z – recenzja

Tytuł: ,,Babcie od A do Z

Autor: Raquel Díaz Reguera

Ilustracje: Raquel Díaz Reguera

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Jeszcze wczoraj pisałam o najciekawszych propozycjach z okazji Dnia Mamy, a dzisiaj chciałabym przypomnieć, że babcia to także mama, ale mamy. Brzmi zbyt skomplikowanie? 😉

 

Najlepiej jeżeli wyjaśnię Wam to na przykładzie, i to nie byle jakim. Książka ,,Babcie od A do Z” to cudowna pozycja, która opisuje jak różnorodne są kobiety, które wychowaniem zajmują się od pokoleń.

 

 

 

Autorkę tego tytułu znamy już bardzo dobrze z wcześniej omawianego przeze mnie ,,Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie” (link do recenzji: https://bajkochlonka.pl/2018/05/17/nkom-mama-jest-tylko-jedna-a-tu-mamy-wszystkie-recenzja/ ).

 

Raquel Díaz Reguera, bo o niej mowa, oprócz tego, że słynie z fenomenalnych ilustracji, to dodatkowo potrafi bardzo celnie zaobserwować najbardziej znamienne cechy charakteru.

 

 

Ciężko byłoby mi stwierdzić, która z tych dwóch książek jest ciekawsza.

Obie zbudowane są na podobnych zasadach. Autorka uszeregowała różne typy babć według ich najbardziej charakterystycznego przymiotu. Opisuje zatem babcie, które oddają się zajęciu krawiectwa, babcie, które kochają pichcić, babcie, które cały wolny czas spędzają na pracach w ogrodzie i wiele, wiele innych.

 

Każdej z reprezentantek swojej kategorii przydzielono najbardziej charakterystyczne atrybuty, opisano ciekawostki i bardzo zabawnie zobrazowano. Zapewniam, że nie ma dziecka, które nie znalazłoby w którymś z wymienionym typie babci podobieństwa do swojej.

 

 

 

 

 

Oprócz tego, autorka uzupełniła książkę w tzw. strony specjalne. Możemy tutaj znaleźć chociażby informacje o tym, co kryje się w babcinych kieszeniach, jakie buziaki rozdają oraz jakich mają pupili.

 

,,Babcie od A do Z” to książka dopracowana do perfekcji. Poziomy format (mój ulubiony), gruba okładka oraz ładny papier, który wykorzystano na strony to połączenie idące w parze z bogatą treścią i pięknymi ilustracjami.

 

To tytuł, który może być udanym prezentem z okazji Dnia Babci (od dziecka) lub właśnie Dla Mamy (od mamy), ale nie tylko. Ja, mimo, że do roli babci jeszcze mi bardzo daleko, z przyjemnością będę do niej zaglądać. W ten sposób ,,Babcie od A do Z” mają stałe miejsce na moim regale.

 

Link do strony wydawnictwa: http://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/458-babcie-od-a-do-z.html

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--