Atlas dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata – recenzja

Tytuł: Atlas dinozaur. Podróż do prehistorycznego świata
Autor: Tom Jackson
Ilustracje: Maggie Li
Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jak nazywał się pierwszy dinozaur? O ile większy od współczesnych był sarkozuch, czyli prehistoryczny krokodyl? Jakiego dinozaura odnaleziono na samym początku, w 1676 roku?

Najnowsza książka o dinozaurach dla dzieci

Tematyka dinozaurów zawsze będzie cieszyła się dużą popularnością. Fascynacja tym zagadnieniem zaczyna się zazwyczaj już na etapie przedszkola, ale na dobrą sprawę może trwać całe życie. 

Z tego właśnie powodu, coraz to nowsze książki o dinozaurach pojawiają się na księgarnianych półkach. I bardzo dobrze! Wiedza o prehistorycznych gadach wciąż się bowiem zmienia – poszerza oraz weryfikuje, dlatego dobrze być w tej kwestii na bieżąco.

Z tego samego założenia wyszło również wydawnictwo Świetlik, którego nakładem ukazał się najnowszy Atlas dinozaur. Podróż do prehistorycznego świata, autorów Toma Jacksona oraz Maggie Li.

Od skamieniałości do prehistorycznych gadów

Pierwszym na co zwracam uwagę, przy tego typu publikacjach, to czytelny skład, a także wyważona ilość informacji i ciekawostek. Trzeba pamiętać, że ilustrowane książki o dinozaurach kierowane są do maluchów. 

Choć twórcy, którzy zabierają się za ten temat, zazwyczaj posiadają ogromną w tym zakresie wiedzę, powinni jednak umiejętnie wyselekcjonować fakty oraz przedstawić je w atrakcyjny sposób.

W Atlasie dinozaurów tak właśnie się stało. Mamy bardzo ciekawe wprowadzenie do tematu, zwrócenie uwagi na nieustanne zmiany, które zachodzą w sposób mniej lub bardziej widoczny, aż wreszcie przechodzimy od skamieniałości do prehistorycznych gadów.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o dinozaurach

Autorzy poświęcili kilku wyjątkowym dinozaurom osobne rozkładówki. Znajdziemy na nich biogramy, bardzo praktyczne grafiki porównujące wielkość człowieka z konkretnym rodzajem gadów (dla dzieci, którym ciężko wyobrazić sobie np. 10 metrów, taka podpowiedź jest na wagę złota!). Ale również, wstawki dotyczące ukształtowania Ziemi, wskazówki o oceanach i lądach – znacznie rozszerzające perspektywę.

Książka jest naprawdę po brzegi wypełniona wiedzą! Narracja prowadzi przez meandry historii, posługując się rzeczywistymi zdjęciami kości czy portretami odkrywców. Same ilustracje są bardzo proste i może ciut zbyt kreskówkowe, ale dzięki temu sprawiają, że przygotowane tutaj zagadnienia stają się jeszcze przystępniejsze.

Atlas dinozaur. Podróż do prehistorycznego świata to bezsprzecznie jedna z tych najciekawszych oraz najbardziej wartościowych książek na temat dinozaurów dla dzieci. Można śmiało po nią sięgnąć dla średniozaawansowanych maluchów, które chciałyby pogłębiać swoją paleontologiczną wiedzę.

Link do księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/atlas-dinozaurow-podroz-do-prehistorycznego-swiata-jackson-tom-p-1952975.html

Zagłosuj na najlepszą książkę o dinozaurach dla dzieci:


Poprzedni wpis
Opowieści makabryczne – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Pomelo i niezwykły skarb – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2024, Atlas dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata, blog książkowy, dinozaury, Katarzyna Rosłan, książki dla dzieci, książki o dinozaurach, książki o dinozaurach dla dzieci, Maggie Li, prehistoria, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, skamieniałości, Świetlik, Tom Jackson, Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja