Młodzi przyrodnicy. Motyle. Motyle 3D – recenzja książki

Tytuł: Młodzi przyrodnicy. Motyle. Motyle 3D
Seria: Młodzi przyrodnicy
Autorka: Lauren Fairgrieve
Ilustracje: Kate Read
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Seria Młodzi przyrodnicy powiększyła się ostatnio o jeszcze jedną, bardzo ciekawą pozycję. Być może pamiętacie moją recenzję sprzed dobrych kilkunastu miesięcy, w której opowiadałam o książce oferującej składanie modeli 3D ptaków. Tym razem wydawnictwo Wilga przygotowało taką same gratkę, ale dla miłośników motyli.

Nowa książka w serii Młodzi przyrodnicy

Mieniak tęczowiec, rusałka pawik, szlaczkoń południowiec czy zorzynek rzeżuchowiec – świat pełen jest tych niezwykłych owadów, które zachwycają urodą, lekkością oraz niewinnością. Są niczym latające kwiaty, uprzyjemniające swoją obecnością krajobraz łąki, lasu czy nawet przydomowego ogródka.

Młodzi przyrodnicy. Motyle. Motyle 3D to kartonowa pozycja autorek Lauren Fairgrieve oraz Kate Read, składająca się z dwóch części:

  • pierwszej, zawierającej strony o wyższej gramaturze z częściami motyli do wyciśnięcia,
  • i drugiej, czyli w zasadzie indywidualnej książki przyklejonej na stałe do okładki Motyli 3D.

Różnorodność motyli oraz modele do samodzielnego złożenia

Zacznę od tej pierwszej, choć osobiście polecam łączyć część praktyczną z teorią, bo – w dużym skrócie – tak w zasadzie można określić ten wykreowany podział. Na początku bowiem czytelnik dostaje krótką, ale dość jasną instrukcję składania motyli.

Nie martwcie się, nie będziecie musieli poświęcać wielu godzin, żeby zobaczyć pierwsze efekty. Każdy motyl składa się zaledwie z dwóch części oraz występuje w dwóch rodzajach – męskim i żeńskim. W niektórych przypadkach prawie wcale nie zobaczycie różnicy, inne będą miały subtelne, odmienne cechy, a jeszcze kolejne nie będą nawet tego samego koloru.

Motyle, które można powiesić w pokoju dziecięcym

Z modelami poradzą więc sobie nawet bardzo małe dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. W każdym przypadku wystarczy jedną część włożyć w drugą – nie potrzeba do tego kleju, ani nawet nożyczek. 

Na skrzydłach motyli znajdują się malutkie otwory. Wystarczy wypchnąć znajdujący się w nich papier, a następnie przeciągnąć przez nie nitkę lub kawałek sznurka, żeby powieści wybrane gatunki w pokoju lub na balkonie w miejscu, gdzie nie będą one narażone na deszcz. 

Ciekawostki o motylach dla dzieci

Powracając jednak do części teoretycznej, czyli załączonej z tyłu pozycji książki Motyle, podobnie jak w przypadku Młodzi przyrodnicy. Ptaki. Ptaki 3D, czeka czytelników kilka akapitów bardzo interesujących faktów na temat dziesięciu gatunków.

Najlepiej połączyć więc składanie z czytaniem, poszerzając wiedzę i doskonale się bawić w gronie najbliższym. To popularnonaukowa pozycja, dzięki której dzieci zainteresują się światem motyli oraz być może, zechcą pogłębiać go z kolejnymi książkami.

Gdybym miała wspomnieć o jedynej rzeczy, która mi w niej trochę przeszkadza, a która nie była zupełnie problemem w poprzedniej z tej serii, to… oczy motyli; zarówno na modelach jak i w części teoretycznej. Psują one nieco efekt realizmu. Zakładam jednak, że twórcy stwierdzili, że czarne oczy, które faktycznie mają motyle, mogłoby być w takim powiększeniu dość niekomfortowe dla małych odbiorców.

To detal, ale chciałam o nim wspomnieć, żeby być z Wami całkowicie szczera. Mimo niego, uważam że Młodzi przyrodnicy. Motyle. Motyle 3D są książką wartościową i oferującą wiele możliwości spędzania czasu oraz zdobywania nowej wiedzy w ciekawy, kreatywny sposób.

Polecam ją dzieciom powyżej 4 lat.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/mlodzi-przyrodnicy-motyle-modele-3d-lauren-fairgrieve-sku672276f8864f2ebd38d0.html


Poprzedni wpis
The Midnight Order – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Billy i świnki – recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, blog książkowy, Kate Read, książka na prezent, książka o motylach, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, książki na prezent, Lauren Fairgrieve, Młodzi przyrodnicy, Młodzi przyrodnicy. Motyle. Motyle 3D, modele, modele 3D, modele z książką, motyle, motyle 3D, Patrycja Zarawska, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wilga, Wydawnictwo Wilga, z okienkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja