Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up – recenzja

Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up
Seria: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham
Autor: Sam McBratney
Ilustracje: Anita Jeram
Tłumaczenie: Jarosław Mikołajewski
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Niesamowity duet artystów, czyli Sam McBratney oraz Anita Jeram gościli na mojej stronie już wielokrotnie. Począwszy od ich sztandarowego Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, po serię Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham – 4 pory roku, ale też Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham przez cały rok. Edycja Specjalna, czy również – Czy będziesz moim przyjacielem?.

Najpiękniejsza książka dla dzieci o miłości

Powracamy do ich kultowej książki, ale w zupełnie nowym, absolutnie wyjątkowym wydaniu. Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up to propozycja książki przestrzennej projektu Coriny Fletcher, która ożywia znanych nam już od 30 lat bohaterów. 

Tekstowo nie znajdziecie tutaj różnic z klasycznym wydaniem. Przekład Jarosława Mikołajewskiego jest w dalszym ciągu bezbłędny, wzrusza i reprezentuje najpiękniejsze uczucia dziecka do rodzica oraz rodzica do dziecka.

Przestrzenna książka pop-up z rozkładanymi elementami

Ta książka jest jak teatr! Dostarcza bardzo podobnych wrażeń. Anatomia bohaterów jest starannie i realistycznie opracowana. Otwierając rozkładówkę, ma się poczucie, że postacie naprawdę się poruszają. Co więcej, bardzo często wydaje się, jakby Mały Brązowy Zajączek oraz Duży Brązowy Zając nawiązywały nawet ze sobą kontakt – zbliżając lub oddając się od siebie. 

Warto także wspomnieć, że na sukces tej książki składa się nomen omen… skład! Czytelnik jest zaskakiwany nie tylko elementami przestrzennymi, ale również samym rozmieszczeniem tekstu. Odkrywa go stopniowo; otwierając kolejną stronę lub zakładkę, kontynuuje się historię, która rozwija się, prowadząc do bardzo wzruszającego finału.

Cudowna książka na prezent

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up zachwyca jako całokształt, ale już nawet sama oprawa robi wrażenie. Wyczuwalny pod opuszkami palców lakier pięknie odbija światło. Twarda, solidna oprawa i szeroki grzbiet sprawiają, że książkę bardzo wygodnie czyta się oraz ogląda.

O ile jednak tradycyjne wydanie polecam czytelnikom nawet powyżej 2 roku życia, to Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up można wręczyć już tylko dzieciom, które nie mają ochoty rwać wszystkiego, co tylko trafi do ich rączek. Książka pop-up będzie bezpieczna u maluchów powyżej 4 lat.

Jestem świadoma, że ta recenzja wydaje się niezwykle entuzjastyczna – jak na moje standardy, ale piszę to zupełnie szczerze, pozycja naprawdę mnie zachwyciła. Oczywiście sam tekst już znałam i pewnie zna go także bardzo wielu czytelników, jednak sposób w jaki zostało opracowane i przygotowane to wydanie, naprawdę zasługuje na uznanie.

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up ucieszy każdego, kto tylko będzie miał szansę go obejrzeć.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-cie-kocham-pop-up-3081.html

Oficjalna premiera: 28.02.2024 rok


Poprzedni wpis
Bajeczki z obrazkami W. Sutiejewa – recenzja poszukiwanej książki
Następny wpis
Julian Tuwim dzieciom – recenzja klasycznej książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Anita Jeram, blog książkowy, Harper Kids, Harper Kids Polska, HarperKids, Jarosław Mikołajewski, książka na prezent, książki pop-up, książki przestrzenne, książki z ruchomymi elementami, miłość, miłość rodzicielska, Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham. Pop-up, pop up, Sam McBratney, uczucie, Wydawnictwo HarperKids, zajączki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja