Co jest w środku? Dom – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Co jest w środku? Dom
Autorka: Agnieszka Wajda
Ilustracje: Agnieszka Wajda
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: ma dużo zalet

Dom to chyba najważniejsze miejsce dla każdego człowieka. I nie mam tu na myśli budynku z ogrodem, werandą i kominkiem, ale przestrzeni, w której spędzamy czas z rodziną lub samemu i która daje nam schronienie.

Co jest w środku? Seria książek dla dzieci

Jedną z takich przestrzeni pokazała nam Agnieszka Wajda w nowej wielkoformatowej kartonówce, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Należy ona do serii ,,Co jest w środku?”, w ramach której wydano już wcześniej książkę ,,Pojazdy” z ilustracjami Artura Nowickiego.

,,Co jest w środku? Dom” to składająca się z 14 rozkładówek pozycja bez tekstu, ale z bardzo szczegółowymi ilustracjami. Każda strona zawiera dziesiątki rozmaitych elementów, które można spotkać w konkretnym pomieszczeniu.

Odwiedź dom książkowych bohaterów

Książka rozpoczyna się od pokazania całego rozkładu domu. Można na nim dostrzec najważniejsze pomieszczenia, które znajdują się w każdym mieszkaniu; takie jak np. kuchnia, łazienka czy salon/sypialnia. Nie zabrakło jednak również tych wnętrz, które posiadają osoby z większym metrażem – jadalnia, wiatrołap, garderoba, magazyn, pralnia, siłownia, ogród zimowy czy gabinet.

Mało tego, autorka nazywa nawet stropy, fundamenty, kalenice i wiele innych elementów, na które składa się dom. Później, czyli na kolejnych stronach, możemy odwiedzić wszystkie kąty domu, pozaglądać do szafek czy nawet poznać mieszkańców tego miejsca.

Co się nie udało?

Koniecznie muszę to podkreślić, że ,,Co jest w środku? Dom” to książka, która z pewnością wymagała wiele godzin pracy. Liczba detali i to, jak długi czas można ją odkrywać jest fantastyczne. Niestety mam kłopot z wiekiem jej odbiorców. Moim zdaniem to pozycja dla dzieci powyżej 6 roku życia, chociaż kartonowa forma sugerowałaby raczej tych młodszych.

Drugą kwestią jest coś, na co pewnie zwrócą uwagę Wasze dzieci, czyli… wspólny pokój rodzeństwa. I pewnie, nie ma nic złego w mieszkaniu z bratem lub siostrą razem, ale nie w sytuacji, kiedy… ma się tak ogromny dom! Dla mnie jest to trochę nielogiczne.

W ,,Co jest w środku? Dom” znalazł się także mały błąd merytoryczny. Na rozkładówce poświęconej sypialni został umieszczony ,,kamień gua sha do masażu twarzy”. W rzeczywistości kamień ten, należący do zabiegów ludowej medyny chińskiej, przeznaczony jest do innych celów. Nie jest to duża wpadka, ale po co powielać coś, co nie jest zgodne z prawdą?

W ,,Co jest w środku? Dom” mam jednak kilka ulubionych obrazków, a nawet najulubieńszą rozkładówkę! Jest nią spiżarnia. Komiczna sytuacja w jakiej został postawiony pies przywołuje uśmiech na twarzy! Podoba mi się również forma prezentowania rzeczy w szufladach czy ,,wyciąganie” poszczególnych obiektów poza scenkę, aby czytelniej ją przedstawić.

Czy jest więc to książka godna uwagi? Z całą pewnością. Mam jednak wrażenie, że ze względu na nie do końca sprecyzowanego odbiorcę i te kilka drobnych wpadek, nie stanie się moją ulubioną pozycją.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/co-jest-w-srodku–dom/p3339.html


Poprzedni wpis
Wnuczka antykwariusza – recenzja wyjątkowej książki dla dzieci
Następny wpis
Krwawy pierścień – recenzja powieści dla nastolatków
Tags: +6, +7, +8, +9, 2024, Agnieszka Wajda, blog książkowy, Co jest w środku, Co jest w środku? Dom, dom, kamień gua sha, kartonówka, książki dla dzieci, mieszkanie, Nasza Księgarnia, przekrój domu, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, różne pomieszczenia w domu, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, wyszukiwanka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja