Rozbrajające nowości od wydawnictwa Świetlik

Tytuły: Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości, Idealny kamyk. Książka o sile rodziny
Autorka: Sarah Noble
Ilustracje: Sarah Noble
Tłumaczenie: Natalia Galuchowska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemnawybitna


Często się słyszy od przyrodników badających zwyczaje poszczególnych gatunków, że ludzie mogliby się wiele nauczyć od zwierząt. Zupełnie nie dziwią mnie więc książki o szeroko rozumianej faunie, których bohaterowie inspirują młodszych i starszych do naśladowania ich dobrych nawyków. 

Przyrodnicza seria książek dla dzieci

Ostatnio nakładem wydawnictwa Świetlik ukazały się dwie nowości – o miłości między niedźwiedzicą a niedźwiedziątkiem, a także o rodzinie małych wyder.

Obie stworzyła utalentowana Sarah Noble. Z tego, co się orientuję, to pierwsze książki tej amerykańskiej autorki wydane nie tylko w Polsce, ale i ogólnie w całej jej obiecująco zapowiadającej się karierze.

Pozycje ,,Silna jak rzeka” jak i ,,Idealny kamyk” łączy silny nacisk na kwestie relacji między zwierzątkami, ale także ważny aspekt przyrodniczy. Autorka nie próbuje udawać, że bohaterowie książek to tylko ludzie przebrani w urocze stroje. To historie, które mogłyby być zaczerpnięte z obserwacji i moim zdaniem to jeden z ich ważniejszych atutów.

Silna jak rzeka – książka o rodzicielskiej miłości

W kontekście zbliżających się Walentynek czy też nieco późniejszego Dnia Mamy, trudno będzie znaleźć książkę bardziej uroczą niż ,,Silna jak rzeka”. To obrazkowa opowiastka pisana z punktu widzenia młodego niedźwiadka obserwującego rzeczywistość przez pryzmat swojej mamy. 

Jak to maluch, wydaje mu się, że wie już o otaczającym go świecie wszystko. Myśli, że jest wielki, a niedźwiedzie to najsilniejsze istoty, które występują w przyrodzie. Jego mama uważa jednak inaczej. Podkreśla jak wielką siłę ma rzeka, a także jak ważna jest w życiu cierpliwość.

,,Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości” to historia z którą utożsami się każde dziecko oraz każdy rodzic. Trud wychowania nowego pokolenia, przekazania mu nie tylko uczuć, ale również doświadczenia i wskazówek to wyzwanie, z którym muszą sobie radzić niemal wszyscy dorośli. Jest to jednak jedno z najpiękniejszych oraz najbardziej satysfakcjonujących zadań, którego można się podjąć.

Ta książka pokazuje esencję tej relacji, rozczulając i edukując prostolinijnością oraz emocjami.

Link do księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/silna-jak-rzeka-ksiazka-o-rodzicielskiej-milosci-noble-sarah-p-1920337.html


Idealny kamyk – książka o sile rodziny

O ile poprzednia pozycja skupiała się na zawężonej relacji matka-dziecko, w ,,Idealnym kamyku” pierwsze skrzypce gra przede wszystkim rodzeństwo. Rodzina wyderek spędza beztroski czas na zabawie. Rodzice maluchów dają im jednak kilka cennych lekcji.

Każda wydra powinna mieć odpowiedni kamyk, żeby z jego pomocą dostać się do małży, którymi te zwierzątka się żywią. W książce ,,Idealny kamyk” można ten tytułowy przedmiot traktować w dwojaki sposób – dosłownie, tak jak przed chwilą napisałam, lub symbolicznie.

Mam bowiem wrażenie, że kamyk jest tutaj także relacją pomiędzy członkami rodziny wyder. To miłość między rodzicami a rodzeństwem, którą muszą oni pielęgnować, żeby być w życiu szczęśliwe i bezpieczne.

Link do księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/idealny-kamyk-ksiazka-o-sile-rodziny-noble-sarah-p-1920338.html

Zarówno ,,Idealny kamyk” jak i ,,Silna jak rzeka” to książki niezwykle interesujące. Za pomocą niewielu słów oraz wymownych obrazków przekazują czytelnikom cenną wiedzę dotyczącą najważniejszych wartości. Gdybym miała jednak wybrać, która z nich w pełni podbiła moje serce, wskazałabym ,,Silna jak rzeka”, choć podejrzewam, że jest to wybór mocno subiektywny.

Będą odpowiednie dla dzieci już powyżej 3 roku życia.


Poprzedni wpis
Jak Florek został piratem – recenzja patronatu medialnego
Następny wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 70
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Idealny kamyk, Idealny kamyk. Książka o sile rodziny, książki przyrodnicze dla dzieci, miłość, Natalia Galuchowska, niedźwiedź, niedźwiedzie, przyroda, rodzeństwo, rodzice, rodzicielska miłość, Sarah Noble, Silna jak rzeka, Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości, Świetlik, więzi, Wydawnictwo Świetlik, wydra, wydry, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja