Co słychać w wydawnictwie Dwie Siostry? – zestawienie

Jedno z najbardziej wartościowych wydawnictw, oferujących książki graficznie dopracowane do perfekcji, często odważne i poruszające istotne tematy – Dwie Siostry. Wydawnictwo istniejące od 2006 roku, który zaledwie dwanaście lat później zostało ogłoszone Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku, na jednym z największych świąt książki dla dzieci – Bologna Children’s Book Fair 2018.

Przygotowałam przegląd pięciu nowości (choć na stronie znajdziecie dużo więcej recenzji premier z ostatnich miesięcy), które nie powinny zostać przeoczone. Ich duża różnorodność tematyczna oraz możliwość wybrania lektur pod względem wieku odbiorców sprawia, że każdy może w tym stosie znaleźć coś dla siebie (lub swoich bliskich).

Tytuł: Kim jesteś? Tutu i zwierzęta
Seria: Tutu
Autor: Piotr Karski
Ilustracje: Piotr Karski
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Piotr Karski stworzył postać Tutu – trochę kota, trochę lemura, a trochę zwierzaka, który istnieje przede wszystkim po to, żeby towarzyszyć. Towarzyszyć dzieciom podczas wspólnej przygody czytania książek! 

Do tej pory ukazały się ,,Złapię cię. Tutu i pojazdy” oraz ,,Kim jesteś? Tutu i zwierzęta”. Ta druga pozycja szczególnie wpadła mi w oko! To bardzo pokaźna objętościowo kartonówka, na stronach której Tutu zastanawia się kim jest.

Wyszukując w sobie konkretne cechy, dopasowuje je do innych zwierząt i porównuje ze sobą. To świetny sposób na poznanie różnych gatunków, a także kojarzenie ich z właściwymi wyróżnikami. Książka angażuje małych oraz dużych – i nie nudzi się, nawet podczas kolejnego czytania z rzędu. Polecam ją dzieciom powyżej 1 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/kim-jestes.html


Tytuł: Raymie. Weź mnie za rękę
Seria: Seria z Poczwarką
Autorka: Kate DiCamillo
Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Powieść przetłumaczona na 16 języków, wielokrotnie nagradzana, uważana za świetny przykład literatury psychologicznej, która porusza istotne zagadnienia oraz nie ucieka od emocji.

,,Raymie. Weź mnie za rękę” to pierwsza część serii książek dla czytelników powyżej 10 roku życia. Drugi tom to dostępna już ,,Louisiana. Powrót do domu” oraz dopiero zapowiadana trzecia część ,,Beverly. Tu i teraz” – tworzą cykl o trzech przyjaciółkach. Autorką książek jest Kate DiCamillo.

,,Raymie” to początek relacji dziewczyn, które poznają się w bardzo nietypowych okolicznościach – podczas konkursu Małej Miss Wulkanizacji Centralnej Florydy. Bohaterki bardzo różnią się od siebie i każda z innego powodu startuje w tym wydarzeniu. W jaki sposób dziewczyny odnajdą przyjaźń? I czy uda im się osiągnąć zamierzone cele?

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/raymie.html


Tytuł: Zaczynamy przedstawienie
Seria: Bajki z Okienkami
Autor: Czesław Janczarski
Ilustracje: Janina Krzemińska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jak ja lubię serię ,,Bajek z okienkami” wydawnictwa Dwie Siostry, w której znajdziecie największe klasyki, wznawiane po latach. W ramach tego cyklu ukazały się wcześniej, m.in.:

Ostatnio przyszedł czas na ,,Zaczynamy przedstawienie”. I choć, mimo nazwy serii, nie znajdziecie tutaj okienek w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Za pomocą przecięcia kilku stron i wycięcia kilku elementów – macie możliwość jednak ożywić czytane słowa!

W książce znalazła się dobrze znana historia o Kopciuszku… z gościnnym udziałem Misia Uszatka! Lekturę zacznijcie mimo wszystko od ,,Objaśnienia”, które znalazło się nieco pod koniec książki (w moim odczuciu powinno być gdzieś na początku, żeby uniknąć nieprawidłowego przecięcia papieru).

,,Zaczynamy przedstawienie” może być pierwszą książką, która wprowadzi małych czytelników w świat teatru. Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 4 lat.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/zaczynamy-przedstawienie.html


Tytuł: Co uczucia robią nocą?
Seria: Uczucia
Autorka: Tina Oziewicz
Ilustracje: Aleksandra Zając
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Po ogromnym sukcesie ,,Co robią uczucia?”, przyszedł czas na kontynuację! Czytelnicy pokochali do szaleństwa książkę Tiny Oziewicz oraz Aleksandry Zając. Plakat z niej trafił także na ścianę w pokoju mojego syna. Piękne, melancholijne ilustracje oraz trafnie nazywane emocje stały się wzruszającą i ważną lekturą dla tysięcy dzieci.

,,Co uczucia robią nocą?” to kolejny zbiór rozmaitych emocji. Nie brak tutaj uczuć bardziej wymagających, trudniejszych; możliwe, że potrzebujących wsparcia w postaci rozmowy. W książce znalazły się – co zapewne ucieszy wielu czytelników – nieco dłuższe teksty. Wszystkie bardzo poetyckie i poruszające głębokie struny we wnętrzach małych oraz dużych.

Niezwykle polecam te pozycje każdemu w wieku przedszkolnym lub starszym.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/co-uczucia-robia-noca.html


Tytuł: Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta
Autor: Mike Barfield
Ilustracje: Jess Bradley
Tłumaczenie: Agnieszka Wilga
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023
Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Pa koniec – wulkan humoru w duecie z solidną dawką popularnonaukowej wiedzy! ,,Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta” to przewodnik przyrodniczy Mike’a Barfielda z ilustracjami Jessa Bradley’a. 

Duża formatem książka ze skrzydełkami w stylu komiksowych, kolorowych kadrów odpowiada na pytania:

  • jak działa ludzkie ciało,
  • co się dzieje w królestwie zwierząt,
  • co mówi nauka o świecie wokół ciebie.

Dowiecie się z niej m.in. trochę więcej na temat pand, skunksów, porostów, kamieni, bąków (i to nie owadów!), płuc, włosów czy… zegarów! A to nawet nie połowa tematów, które na Was czekają w tej pozycji! 

Z ,,Dniem z życia skunksa” będziecie się świetnie bawić, dużo zapamiętywać i głośno śmiać! Książka dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/dzien-z-zycia-skunksa-jelita-i-tego-kto-to-czyta.html


Poprzedni wpis
Ile jeszcze do Gwiazdki? – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Przegląd nowości od Zysk i S-ka – inspiracje prezentowe
Tags: +1, +10, +11, +12, +13, +14, +15, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Agnieszka Wilga, Aleksandra Zając, Bajki z Okienkami, blog książkowy, Co uczucia robią nocą?, Czesław Janczarski, Dwie Siostry, Dzień z życia skunksa jelita i tego kto to czyta, Janina Krzemińska, Jess Bradley, Kate DiCamillo, Kim jesteś?, Kim jesteś? Tutu i zwierzęta, książka popularnonaukowa dla dzieci, książki dla dzieci, Maria Jaszczurowska, Mike Barfield, Piotr Karski, Przezabawny przewodnik przyrodniczy, Raymie. Weź mnie za rękę, recenzent książek, recenzje książek, Seria z Poczwarką, Tina Oziewicz, tutu, uczucia, Wydawnictwo Dwie Siostry, Zaczynamy przedstawienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja