Wielka księga legend o potworach – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Fantastyczne stworzenia. Wielka Księga Legend o Potworach
Seria: Fantastyczne stworzenia
Autorka: Tea Orsi
Ilustracje: Anna Lang
Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Seria ,,Fantastyczne stworzenia” od wydawnictwa Wilga nie tak dawno powiększyła się o kolejny tom! Po ,,Wielkiej Księdze Leśnych Istot” oraz ,,Wielkiej Księdze Smoczych Legend”, przyszedł czas na trzecią część. Tym razem autorka Tea Orsi z ilustratorką Anną Lang wzięły pod lupę… bohaterów, których same imiona wywołują u niektórych czytelników ciarki na plecach!

Potwory różnych kultur

,,Fantastyczne stworzenia. Wielka Księga Legend o Potworach” to wielkoformatowa pozycja, która opisuje najbardziej znane potwory na świecie. Uwaga – robi to jednak w sposób adekwatny do wieku odbiorców więc z powodzeniem mogą zaczytywać się w tej książce nawet kilkulatki.

Zawiera ona charakterystyki oraz opisy spotkań jedenastu postaci, m.in.: potwora z Loch Ness, Wielkiej Stopy, gargulców, Meduzy, Leszego czy Krakena. Jak widzicie przekrój bohaterów jest naprawdę różnorodny! Autorki czerpią z różnych kultur, dzięki czemu otrzymujemy mieszankę naprawdę rozmaitych potworów!

Jak zaprzyjaźnić się z potworem?

Muszę przyznać, że w ,,Wielkiej Księdze Legend o Potworach” znalazło się nawet kilku bohaterów, o których… nigdy wcześniej nie słyszałam! Przykładem może być norweski Fossegrim, japoński Bakeneko czy Ruk z Arabii. Autorka najpierw przedstawia ich krótką charakterystykę, uwzględniając rozmaite ciekawostki oraz często powtarzane informacje, a następnie przytacza opowieści związane z ich spotkaniem z człowiekiem.

Czasami jest to historia przekazywana w mediach (jeżeli mówimy o tych bardziej współczesnych), a jeszcze innym razem – legenda, zaczerpnięta z mitologii czy starodawnych podań.

Książka, która pomaga oswajać się z potworami

,,Wielka Księga Legend o Potworach” jest więc ciekawym sposobem na oswajanie tego, co potencjalnie straszne. Mimo kolorowych ilustracji oraz bardzo subtelnych opisów nie poleciłabym jednak tej książki niezwykle wrażliwym dzieciom, u których samo słowo ,,potwór” może wywołać już złe skojarzenia.

Wszystkie inne maluchy będą się doskonale bawić, jednocześnie słuchając o innych krajach i poznając tamtejszą kulturą. Są dzieci, które wręcz same garną się do opowiastek z dreszczykiem, dlatego śmiało można je zaaplikować w takiej bardzo łagodnej oraz przystępnej wersji.

Polecam ,,Wielką Księgę Legend o Potworach” odbiorcom już powyżej 5 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/fantastyczne-stworzenia-wielka-ksiega-legend-o-potworach-tea-orsi-skubd09dba4a85fb6dccea5.html


Poprzedni wpis
LEGO DUPLO Pudełko z klockami Deluxe – recenzja zabawki
Następny wpis
Pucio. Logopedyczne memo języczkowe – recenzja gry
Tags: +10, +11, +12, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Anna Láng, blog książkowy, fantastyczne stworzenia, Fantastyczne stworzenia. Wielka Księga Legend o Potworach, Katarzyna Rosłan, książka dla dzieci, mitologia, potwory, recenzje książek, Tea Orsi, Wielka Księga Legend o Potworach, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja