Wodne przygody – recenzja magicznych książek dla dzieci

Tytuł: Zwierzęta w górach. Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody, Moje święta. Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody
Seria: Wodne przygody
Ilustracje: Elisabeth Morais
Wydawnictwo: Harper Kids Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Książki dla dzieci z bajerami? Pewnie! Zawsze powtarzam, że jeżeli jest dodatkowa możliwość przyciągnięcia najmłodszych do literatury – to zdecydowanie trzeba z niej korzystać! Właśnie idąc tym tokiem rozumowania trafiłam na najnowszą serię kartonówek od wydawnictwa Harper Kids Polska.

Seria Wodne przygody

Nie są to jednak zwyczajne kartonówki. Można powiedzieć, że seria ,,Wodne przygody” jest trochę… magiczna! W jej ramach ukazało się aż pięć książek. W tej recenzji opowiadam o dwóch z nich – okolicznościowej oraz związanej ze zwierzętami w górach. 

Na czym polega seria ,,Wodne przygody”? Do każdej książki dołączony jest poręczny pędzelek. Rozkładówki składają się z mocnych konturów oraz częściowego pokrycia kolorem. Pozostałe miejsce są puste, białe. To właśnie te przestrzenie należy pomalować.

Zwierzęta w górach

Ale nie chodzi o takie zwykłe malowanie! Wystarczy, że pędzelek zanurzycie w czystej wodzie i dotkniecie powierzchni strony, a… pojawi się tam kolor! Jest to tak niezwykle satysfakcjonujące, że zdecydowanie należałoby robić takie książki też dla dorosłych.

Pozycja ,,Zwierzęta w górach” oferuje więc nie tylko możliwość wypełnienia kolorem niedźwiedzia, świstaka, koziorożca czy muflona, ale również występujących tam roślin czy rozmaitych obiektów. 

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/zwierzeta-w-gorach-akademia-madrego-dziecka-wodne-przygody-2873.html


Moje Święta

Z kolei w świątecznej pozycji czekają na czytelników (i małych malarzy!), prawdziwie magiczne obrazki. Znajdziecie na stronach pracowite elfy pakujące zabawki i pierniczki, Świętego Mikołaja w trakcie pracy, piękne choinki czy dzieci radośnie odpakowywujące upominki.

Zarówno w ,,Moje Święta” jak i ,,Zwierzęta w górach” na odbiorców czekają proste aktywności, polegające np. na policzeniu obiektów (do maksymalnie kilku) lub określenie koloru czapki Świętego Mikołaja.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/moje-swieta-akademia-madrego-dziecka-wodne-przygody-2870.html

Jak to działa?

Moim zdaniem, bo nie mam w tym 100% pewności, obrazki częściowo pokryte są białym, cienkiem i specjalnym papierem, który pod wpływem wilgoci robi się przezroczysty, pokazując kolor znajdujący się pod spodem. Dzięki temu książka nadaje się do wielokrotnego malowania, ponieważ za każdym razem gdy rozkładówka wysycha – barwa znika.

Polecam serię ,,Wodne przygody” dzieciom już powyżej 2 roku życia. Książki bardzo dobrze sprawdzą się także dla przedszkolaków. To rozwiązanie dobre w sytuacjach, gdzie chcielibyśmy uniknąć zabrudzenia farbami dziecka, ale jednak zaproponować mu jakieś kreatywne zadanie. 

Dzięki bezpiecznej, zaokrąglonej na końcu konstrukcji pędzelka oraz kartonowym stronom, seria ,,Wodne przygody” będzie odpowiednia dla każdego małego odbiorcy.


Poprzedni wpis
Święta w Wielkim Lesie – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Pierwsza Gwiazdka w Cichej Dolinie – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody, blog książkowy, Boże Narodzenie, Elisabeth Morais, Harper Collins, Harper Kids Polska, HarperKids, kartonówki, książki dla dzieci, malowanie wodą, Moje święta. Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody, recenzje książek dla dzieci, święta, Wodne przygody, Wydawnictwo Harper Kids Polska, zwierzęta, Zwierzęta w górach. Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja