Victorian Dolls House – recenzja książki-domku dla dzieci

Tytuł: Victorian Dolls House: A Three-Dimensional
Autor projektu: Willabel L. Tong
Ilustracje: Phil Wilson
Inżynieria papieru: Renee Jablow
Wydawnictwo: Tango Books
Rok wydania: 2021 (1998)
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Posiadanie domku dla lalek zawsze było moim wielkim marzeniem. Kiedy miałam sześć lat, dostałam taki z plastiku dla barbie i byłam w siódmym niebie. Im jednak stawałam się starsza, tym moja fascynacja domkami stale rosła. Ciągle mam nadzieję, że kiedyś sama zbuduję drewnianą posiadłość w miniaturowej skali 😉

Tymczasem trafiłam na książkę, która dostępna jest na rynku od 1998 roku, czyli już bardzo długo! ,,Victorian Dolls House” to oryginalny pop-up autora Willabel L. Tong. Z książką wspólny ma tak naprawdę jedynie początkowy kształt. Po otwarciu oraz związaniu zamocowanymi do okładek wstążkami, staje się pełnoprawnym, trójwymiarowym, wiktoriańskim i dwupiętrowym domkiem z papieru!

DOMKI DLA LALEK Z PAPIERU

Zabawki z papieru zajmują mało miejsca, zachęcają dziecko do samodzielnego stwarzania nowych elementów i rozwijają wyobraźnię. Ostatnio papierowe domki, ale i różnego rodzaju makiety wracają do łask z jeszcze większą mocą. Często w zestawach otrzymuje się zestaw arkuszy i trzeba je samodzielnie wyciąć, skleić, wielokrotnie też pomalować – bardzo dużo z tym pracy i nie każdy ma na to czas.

,,Victorian Dolls House” gwarantuje ekspresowe rozstawienie oraz możliwość samodzielnej zabawy dzieciom. Ważne, żeby nie były to bardzo małe dzieci (najlepszymi odbiorcami będą uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej), ze względu na jednak dość delikatne, papierowe elementy. Zbyt mocne pociągnięcie drzwi szafy w domku, może spowodować jej naderwaniem.

WYPOSAŻENIE ORAZ MIESZKAŃCY DOMKU

Trzeba przyznać, że wyposażenie ,,Victorian Dolls House” jest bardzo bogate! Oprócz wielu ciekawych, pop-upowych konstrukcji, do domku dołączono również arkusz papieru, z którego można wyjąć postacie oraz pojedyncze akcesoria. Znalazły się tam m.in.:

  • dwie dorosłe kobiety,
  • mężczyzna z fajką,
  • dwie dziewczynki (szkoda, że nie ma chłopca),
  • koń na biegunach,
  • sztalugą z obrazem lub tablicą (dwustronna),
  • piesek,
  • małe elementy, tak jak lalka, parasol, książka, ciasto, gazeta, kapelusz i… domek dla lalek!

Pozwala to na zabawę w odgrywanie rozmaitych scenariuszy. Możliwość korzystania ze schodów, zaglądania do ukrytej komórki, otwieranie kuchennych szafek, a nawet rzucenie okiem do… ubikacji sprawiają, że czas spędzony z domkiem będzie naprawdę ciekawy i zajmujący!

WIKTORIAŃSKI DOMEK Z MINIONYCH CZASÓW

,,Victorian Dolls House” to również świetna lekcja historii. Wystrój oraz garderoba nawiązują do ery wiktoriańskiej. Kojarzy się ona z przesadnymi dekoracjami; bogato zdobionymi tapetami, obrazami w ciężkich, złoconych ramach czy zasłonami w formie lambrekinów. 

Dom w tym stylu jest zachwycają i ponadczasową przygodą, którą z pewnością zainteresują się i dorośli i dzieci. Jestem przekonana, że tego rodzaju książka będzie ciekawym i wyjątkowo oryginalnym pomysłem prezentowym.

Książkę dostarczył serwis Sofario.com

Poprzedni wpis
Księga Ludensona – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Woda, czyli ile? – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +6, +7, +8, +9, blog książkowy, domek dla lalek, domek z papieru, era wiktoriańska, książka 3D, książka pop-up, książka-dom rozkładany, książki dla dzieci, książki na prezent, książki trójwymiarowe, Phil Wilson, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Renee Jablow, Tango Books, Victorian Dolls House, Willabel L. Tong, współpraca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja