Miejsce jest oznaczone jajkiem – recenzja

Tytuł: Miejsce jest oznaczone jajkiem. Skunks i borsuk 2
Seria: Skunks i borsuk
Autorka: Amy Timberlake
Ilustracje: Jon Klassen
Tłumaczenie: Barbara Łukomska
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jak miło jest powrócić do świata dwójki bardzo nietypowych lokatorów! ,,Skunks i borsuk” to seria książek autorki Amy Timberlake z ilustracjami słynnego Jona Klassena. Artystę możecie kojarzyć z takiej pozycji jak np. ,,O! Kapelusz!”.

Książkę ,,Skunks i borsuk”, która nakładem Wydawnictwa Mamania ukazała się w 2021 roku, uwzględniłam w 10 najlepszych książkach dla dzieci 2021. Czy kontynuacja dorównuje swojej poprzedniczce?

PRZERWANA PRENUMERATA MAGAZYNU KSIĄŻEK

W ,,Miejsce jest oznaczone jajkiem” wszystko zaczyna się od pechowej prenumeraty, a w zasadzie pewnej nieprzyjemności, która spotyka skunksa. Jest on wielkim miłośnikiem nie tylko smacznej kuchni, ale i przy okazji cechuje się słabością do dobrej literatury. 

Kiedy okazuje się, że jego niedzielny, ulubiony dodatek nie będzie do niego docierał, a tym samym – że weekend nie będzie sprawiał mu tyle przyjemności, co dotychczas, postanawia namówić swojego przyjaciela borsuka na wyprawę do lasu.

BORSUCZY KAMIEŃ MILOWY

Jak już wiecie z poprzedniej historii, borsuk jest gemmologiem, czyli zawodowo zajmuje się badaniem skał i minerałów. Mam wrażenie, że w drugim tomie poświęcono znacznie więcej miejsca, na wytłumaczenie rozmaitych zawiłości tej profesji (co mnie oczywiście bardzo cieszy). W ,,Miejsce jest oznaczone jajkiem” czytelnicy dowiadują się, w jaki sposób rozpoczął swoją karierą oraz co miało na to bezpośredni wpływ.

Borsuk zgadza się z radością wyruszyć ze skunksem na wyprawę, bo ma w tym swój ważny cel. Zależy mu przede wszystkim na odnalezieniu pięknego agatu, którym mógłby nie tylko uzupełnić prywatną kolekcję, ale dodatkowo – zapełnić lukę po dawno utraconym skarbie.

CZEGO NALEŻY SPODZIEWAĆ SIĘ PO DRUGIM TOMIE?

Nie chciałabym zdradzać za dużo fabuły, żeby nie uprzedzić o wielu niespodziankach, które przygotowała w tej części autorka. Warto jednak wiedzieć, że o ile akcja pierwszego tomu rozgrywała się przede wszystkim w domu, nowe przygody mają miejsce w plenerze. 

W ,,Miejsce jest oznaczone jajkiem” pojawiają się starzy przyjaciele oraz bohaterowie ze ,,Skunksa i borsuka”, nie zabraknie jednak zupełnie świeżych twarzy (nawet tych najmniej prawdopodobnych!). Trzeba liczyć się również z tym, że w domku dwóch przyjaciół… pojawią się wkrótce kolejni lokatorzy!

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

W mojej opinii, drugi tom jest nieco bardziej chaotyczny od pierwszego, dlatego moja recenzja nie jest aż tak entuzjastyczna, jak ta poprzednia. Zdecydowanie jednak to wciąż niezwykle wartościowa i ciekawa lektura, która oferuje przyjemną przygodę oraz przekrój interesujących ludzko-zwierzęcych zachowań.

Polecam ją wszystkim czytelnikom powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-943-Miejsce-jest-oznaczone-jajkiem-Skunks-i-Borsuk-2.html


Poprzedni wpis
Sanoko – recenzja nietypowej książki
Następny wpis
Skorek i czarownica – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja