fbpx

Big Book of Trains – recenzja

Big Book of Trains – recenzja

Tytuł: ,,Big Book of Trains”

Seria: Big Book

Autor: Megan Cullis

Ilustracje: Gabriele Antonini

Wydawnictwo: Usborne

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Pociągi to temat, który tuż obok dinozaurów oraz koparek przewija się w dzieciństwie nad wyraz często! Nie ma co się dziwić, ciężkie, sunące po torach maszyny robią wrażenie nie tylko na najmłodszych, ale fascynują często nawet poważnych dorosłych.

 

,,Big Book of Trains” to kolejna książka Wydawnictwa Usborne, która bardzo miło mnie zaskoczyła! Jej tytuł nie wiąże się z formatem, bo choć nie jest on najmniejszy (jest szerszy niż kartka A4) to jednak prawdziwa ,,wielkość” tej książki objawia się dopiero po jej otwarciu. 

 

 

 

Pozycja posiada 4 rozkładane rozkładówki, dzięki którym znacznie powiększa swoje rozmiary! Na takich stronach doskonale też widać wszystkie prezentowane modele pociągów. 

 

,,Big Book of Trains” to książka, która powstała we współpracy z Narodowym Muzeum Kolejnictwa w Anglii (ang. National Railway Museum) oraz specjalistą w dziedzinie, Anthony’m Coulls’em. 

Śledząc jej treść, poznamy pierwsze lokomotywy parowe, dowiemy się jak funkcjonowały, ile mogły ciągnąć wagonów oraz jak szybko jeździły. Zobaczymy pociągi z różnych stron świata i przeczytamy o ich przeznaczeniu. 

 

Ogromnym atutem tej książki są realistyczne i pełne szczegółów ilustracje, które zachwycą dzieci interesujące się mechaniką czy fizyką. Każda część pociągu została w prosty i zrozumiały sposób podpisana, dzięki czemu nie zniechęci do siebie czytelników i co więcej, może ich przekonać do dalszych poszukiwań informacji o kolei. 

 

Książka jest oczywiście w języku angielskim, ale tekst nie stanowi tu przeszkody nawet dla maluchów, które nie potrafią czytać lub posługują się tylko językiem polskim. Nazwy pociągów są pogrubione w tekście, dlatego łatwo je wyłapać i zapamiętać. Tę pozycję śmiało można też traktować jako album z bardzo udanymi ilustracjami pociągów. 

 

 

 

Jestem przekonana, że ,,Big Book of Trains” zabierze w podróż każdego miłośnika pociągów i kolei. Dodatkowo dzieci uczące się angielskiego, zmotywuje do pilniejszego poznawania nowych słów. 

To książka, którą polecam czytelnikom powyżej 5. roku życia. 

Książki można nabyć za pośrednictwem strony: Magic Bookland – Magiczna Czytelnia. 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment