Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci – recenzja

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci – recenzja

Tytuł: ,,Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci”

Tekst: Martyna Broda

Ilustracje: Karolina Hyla

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Za oknami piękna wiosna, a w telewizji czy w internecie dużo nerwów, pretensji, wyrzutów. Niepokój rodziców często udziela się także dzieciom. Czasami nieświadomie oddziałujemy na małego człowieka, nie zdając sobie sprawy jak odbiera on rzeczywistość przez pryzmat naszego zachowania. 

 

,,Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” to książka, która przynosi ważne w tych czasach ukojenie. Pozwala się wyciszyć i zakończyć dzień miłym akcentem – bajką, która daje poczucie bezpieczeństwa. 

Jej autorką jest Martyna Broda, a serię przyjemnych ilustracji stworzyła do tekstu Karolina Hyla. 

 

 

 

Na początku książki znajdziemy m.in. jej instrukcję obsługi. Autorka radzi w jaki sposób przygotować dziecko i na co zwrócić uwagę podczas czytania bajek. Wiele z przytoczonych tu metod, to te znane z wprowadzenia do jogi – ćwiczenia oddechowe oraz rozluźniające. 

Autorka zawsze podaje kilka różnych opcji zadań na uspokojenie, żeby można było je codziennie zmieniać, dzięki czemu nie pojawi się wrażenie rutyny, a dziecko będzie mogło czuć się przyjemnie zaskakiwane.

Po wstępnym etapie wyciszenia, znajdziemy 14 różnych relaksacji. Akcja większości związana jest z przyrodą oraz bliskością człowieka i natury. Dzieci mają szansę poczuć jak przedzierają się przez przyjazną puszczę, unoszą na chmurce, odwiedzają uroczą chatkę w sercu lasu czy odpoczywają na plaży z chcącymi się bawić fokami.

Niektóre teksty zachęcają także do tego, żeby poczuć się na chwilę kimś innym – wcielić się w drzewo lub leśne stworzonko, poczuć się beztroskim.

 

 

 

 

,,Jesteś kimś wyjątkowym” to książka niezwykle oddziałująca na wyobraźnie. Bajki, które w niej zawarto są niezwykle sugestywne, pojawia się w nich wiele kolorów, opisów czynności, a narrator zwraca się wprost do czytelnika.

Przysłowiową wisienką na torcie są tutaj bajki ,,Jesteś kimś wyjątkowym” w wersji dla chłopca i dziewczynki (ze względu na różne końcówki wyrazów). Wszystkie spisane opowiadania pozwalają lepiej się poczuć, odnaleźć w sobie wewnętrzną harmonię i uwierzyć we własne możliwości. Wspomniane wyżej bajki mają jednak chyba największą moc oddziaływania.

Na sam koniec – bonus. Autorka zachęca do stworzenia własnych relaksacji. Zostawia garść inspiracji i pomocnych pytań, które mogą w tym pomóc.

 

Bardzo polecam tę książkę do zabawy z dziećmi już od 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-541-Jestes-kims-wyjatkowym-Relaksacje-dla-dzieci.html

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment