Czy warto mieć konto na Storytel?

Czy warto mieć konto na Storytel?

Audiobooki stają się coraz bardziej popularne. Większym zainteresowaniem zaczynają więc cieszyć się także platformy, które udostępniają wiele tytułów do odsłuchania. Nie ma w tym nic dziwnego; lubimy kierować się wygodą i jeżeli mamy w jednym miejscu sporo dobrych książek za atrakcyjną cenę, wolimy zaufać danej marce, niż rozmieniać się na drobne.

 

Ja bardzo często słucham audiobooków, bo raz – niezwykle interesuje mnie ich proces powstawania, a dwa – są niewiarygodnie wygodne. Mogę je odtwarzać podczas codziennych obowiązków czy w drodze do i z pracy.

 

 

 

Marka Storytel odezwała się do mnie, żeby przetestować ich aplikację. Miałam 14 dni, żeby pobuszować po ich zbiorach i pewnie zupełnie się nie zdziwicie, kiedy powiem, że większość czasu poświęciłam na kategorię ,,Dla dzieci” (choć jest ich tam prawie 20).

 

Okładki oznaczone słuchawkami to naturalnie audiobooki, a te z ikonką okularów – ebooki. Jest kilka ciekawych podkategorii, jak np. nowości, najpopularniejsze, klasyka czy literatura w języku angielskim.

 

Aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze i zawiera kilka fajnych bonusów, które pomagają w jej użytkowaniu. Mnie bardzo spodobał się ten związany z możliwością korzystania z niej offline. Książka ściąga się wtedy na telefon i można ją słuchać także w miejscu pozbawiony zasięgu.

 

 

 

 

Fajną opcją jest także możliwość ustawienia czasu uśpienia. Można sobie więc danego audiobooka zaserwować jako kołysankę do zasypiania.

 

Aplikacja daje także możliwość zrobienia zakładek w miejscach, do których np. chcemy później wrócić oraz przyspieszenia całości, jeżeli mamy wrażenie, że lektor czyta zbyt wolno.

 

I chyba najważniejsza kwestia dla mnie – kiedy słuchacie audiobooka na Storytel, ale chcecie też wysłać sms, albo sprawdzić pocztę – możecie to zrobić! Aplikacja nie stopuje się, tylko dalej odtwarza książkę w tle.

 

Ja korzystając z tej platformy, przesłuchałam całych ,,Dzieci z Ulicy Awanturników” i na nowo zakochałam się w głosie Edyty Jungowskiej oraz jej świetnej interpretacji tego klasyka! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wysłuchać tego tytułu to podpowiem, że zdecydowanie warto do niego zajrzeć. Tym bardziej, że każda osoba, która zarejestruje się na https://www.storytel.com/pl/pl/ otrzyma dwa tygodnie darmowego korzystania z serwisu. Później cena miesięczna to tylko 29,90 zł, czyli w zasadzie mniej, niż zazwyczaj wychodzi za jeden pojedynczy tytuł.

 

Większość osób ma teraz w domach Netflixa czy Spotify, a Storytel to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich miłośników czytania – tych dużych, ale także dla tych najmłodszych!

 

Podziel się
Bajkochłonka
1 Comment
  • Ja jestem zadowolona ze Storytel. Mam konto już dwa lata i korzystam niemal codziennie. Mam monotonną pracę i audiobooki pomagają czasem przetrwać dzień. Poza tym słucham ich w drodze do pracy i do domu. Wygodniej niż z ciężką książką w torebce. Dużą zaletą platformy Storytel jest to, że jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze 🙂

    10 lutego 2020 at 20:34

Post a Comment