Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba – recenzja

Tytuł: ,,Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”

Autor: Przemysław Wechterowicz

Ilustracje: Gabriela Cichowska

Wydawnictwo: Kinderkulka

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: wybitna

 

 

  

Recenzja:

Czytanie jest niezwykłą przygodą, mnie oraz Was, czyli osoby zaglądające na tę stronę, nie trzeba do tego przekonywać. Są jednak ludzie, którzy nie przepadają za książkami i okazuje się, że nie tylko oni czasami stronią od literatury.

 

,,Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba” oprócz nieprawdopodobnie długiego tytułu wyróżnia się także niebanalną treścią, pięknym wydaniem i szkatułkowym typem powieści, który w jednej formie łączy wiele historii.

 

Jej autorem jest znany wszystkim Przemysław Wechterowicz, którego zarówno dzieci, jak i dorośli pokochali za takie książki, jak np. ,,Gwiazdka z nieba”, ,,Proszę mnie przytulić” czy ,,Uśmiech dla Żabki”.

 

 

 

Jego najnowsza historia już w tytule daje znać czytelnikowi, że będzie miał on do czynienia z baśnią. Opowieść pisana jest poetyckim językiem, dużo w niej niedopowiedzeń i urywanych myśli, co składa się na efekt niezwykle emocjonalny.

 

,,Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba” opowiada historię tytułowego misia, który jako jeden z nielicznych mieszkańców lasu potrafił czytać. Czuł się jednak rozczarowany, kiedy za każdym razem chcąc komuś przybliżyć jakąś książkę, spotykał się z niechęcią i brakiem zrozumienia.

 

Równocześnie z opowieścią o nim, poznajemy historię Rity – małej dziewczynki, która ratuje przed wyrzuceniem zrobionego z włóczki pieska. Wkrótce trafia do Krainy Porzuconych Zabawek i obserwuje jej powolne znikanie.

 

 

 

 

Ta książka ma wiele smutnych momentów. Jej bohaterowie często są rozczarowani, czasami zostają zmuszani do długotrwałych poszukiwań, których efektów nie widać.

 

Jest to duży atut tej pozycji. Śmiało można ją postawić w opozycji do przesłodzonych, cukierkowych opowiastek z których niewiele wynika.

 

W ,,Baśni o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba” nie wszystko jest oczywiste, ale dzięki temu, każdy z czytelników może zaczerpnąć z niej coś innego. Niektórzy zainspirują się poszukiwaniem pięknych historii, na pewno wielu będzie chciało odszukać książki o których mowa w tej książce (autor wspomina w niej bowiem realnie istniejące dzieła).

 

 

 

 

Czytając ją, można zaobserwować, jak piękne jest dzielenie się wspólną pasją z kimś, kto nas rozumie. Jak dobre jest dążenie do robienia tego, co się kocha, nawet jeżeli z pozoru wydaje się to niemożliwe.

 

To książka, która ma bardzo wiele do zaoferowania. Oprócz niewątpliwych walorów zawartych w treści, jest także piękna wizualnie. Gabriela Cichowska stworzyła serię ilustracji, które różnią się technikami i łączą wiele różnych opowieści w jedną całość. Mamy tutaj elementy kolażu, szkice, farby, pastele, rozmaite tekstury.

 

Książka jest małym dziełem sztuki. Zasługuje na uwagę wszystkich czytelników, a swoją przygodę z nią można zacząć już od 5. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://kinderkulka.pl/ksiazki/basn-o-zaczytanym-niedzwiedziu-i-o-kroliku-ktory-spadl-z-nieba/

 

 

Poprzedni wpis
Mama Mu na zjeżdżalni – recenzja
Następny wpis
Beneficio – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 Komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja